7 dôvodov, prečo povedať ÁNO magnéziu!

Mnoho ľudí sa denne stretáva s pocitom únavy, vyčerpanosti a migrénou. Tieto ťažkosti môžu mať rôzne príčiny, pričom nedostatok minerálov a vitamínov v tele môže byť jedným z týchto faktorov. K zásadných minerálov pre správne fungovanie organizmu patrí magnézium. 

magnezium_mg22

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by sme mali užívať magnézium každý deň a v akých situáciách nám môže pomôcť.

√ Prevencia proti bolesti hlavy

Patríte medzi ľudí, ktorých často bolí hlava alebo dokonca trpíte pravidelnými migrénami? Možno patríte medzi pätinu populácie, ktorá pozná tento problém dôverne. Bolesť hlavy vie človeka na dlhú dobu vyradiť s pracovného tempa a znepríjemniť mu celý deň. Magnézium pôsobí v tele ako neuroregulátor, ktorý zabraňuje cievnym sťahom, zhlukovaniu krvných doštičiek, má vplyv na receptory v mozgu a pôsobí aj na tvorbu a uvoľňovanie viacerých cievnych a zápalových látok v mozgu.  Ak sa nechcete dopovať liekmi proti bolesti, je lepšie siahnuť po magnéziu. Je dokázané, že ľudia, ktorí trpia migrénami, majú nižšiu hladinu magnézia v krvi a aj nižšie hodnoty koncentrácie vnútrobunkového magnézia v porovnaní s ľuďmi, ktorí nemajú problém s bolesťou hlavy.

√ Menštruačná migréna

U žien majú pri vzniku migrény vplyv hormóny, a to najmä pred a počas menštruácie. Pri menštruačnej migréne mávajú ženy bolesti hlavy v období 1.deň pred začiatkom menštruácie až do 4.dňa po jej začatí. Aj pri tomto druhu migrény má magnézium preventívny účinok.

√ Podporuje koncentráciu

Magnéziu sa niekedy hovorí aj univerzálny životobudič. Je nevyhnutný pre koncentráciu a výkonnosť, ktorú potrebujeme pri každodenných pracovných či školských povinnostiach.

√ Pomocník v obrane proti stresu

Množstvo štúdií preukázalo, že ak je ľudské telo v strese, spotrebováva viac magnézia než v pokojnom stave. Naše telo sa pri strese pripravuje na boj. Tento stav si naše telo pamätá ešte z dôb, keď sme lovili mamuty a išlo nám každý deň o prežitie. Pri strese ľudské bunky vo veľkej miere vylučujú magnézium a naopak absorbujú vápnik. Preto je veľmi dôležité dopĺňať horčík, a to najmä v stresových situáciách.

√ Nevyhnutný pri športe

Okrem teplákov, trička a tenisiek by vám v športovej taške nemalo chýbať ani magnézium. To sa podieľa aj na tvorbe energie, ktorá je nevyhnutná pre akýkoľvek pohyb a športový výkon. Pri športe sa energia spotrebováva viac. Magnézium naviac pôsobí relaxačne na svaly, pomáha tak predchádzať kŕčom stehien a lýtok, ktoré sa môžu vyskytovať u športovcov.

√ Posilňuje kosti

Je známe, že magnézium má spolu s inými vitamínmi vplyv najmä na stavbu kostí a zubov. Viaceré štúdie zistili významnú spojitosť medzi hustotou kostí a hladinou horčíka v krvi. Vstrebávanie a aj hladina horčíka vekom klesá, preto je potrebné dopĺňať ho každý deň. Okrem toho, že horčík pomáha v budovaní kosti, jeho úloha v tele je mnohonásobná. Stimuluje hormón kalcitonín, čo pomáha odstraňovať prílišné množstvo vápnika z krvi.

√ Hydratuje

Pitný režim je základ zdravého životného štýlu. Zdravý človek ba mal vypiť minimálne dva litre tekutín denne. Počas horúcich letných dní sa odporúčaná dávka tekutín zvyšuje na tri litre. Pozor by sme si mali dávať nielen na množstvo, ale aj na zloženie tekutín. Ideálne sú minerálne vody alebo bylinkové čaje. Netreba zabúdať, že káva a čierny čaj sa za plnohodnotnú tekutinu nepovažuje, pretože telo odvodňujú. Ak ste zarytý kávičkár, k svojmu obľúbenému moku by ste mali vždy vypiť aj pohár vody. Horčík je dôležitým elektrolytom podstatným pre správnu hydratáciu. Roztoky elektrolytu sú nutnosťou pre vytrvalostných bežcov, rovnako aj pre pacientov postihnutých črevnými nákazami. Každodenný príjem horčíka pomáha telu vyrovnať sa so stratou tekutín.

Stačí iba horčík v strave?

Je dôležité, aby sme získavali dostatok horčíka prostredníctvom stravy a príjmu tekutín. Horčík sa nachádza v potravinách, ako je zelená zelenina, orechy, semienka a celozrnné výrobky. Horčík sa tiež nachádza vo vode, pričom tvrdá voda obsahuje viac horčíka ako mäkká voda. Medzi výborné zdroje horčíka patria ďatle, banány, ananás, mandle, kešu, strukoviny ako hrach a varená šošovica, špenát, artičoky, varené kuracie mäso, sezamové semeno, droždie, pšeničné klíčky a tuniak. Avšak v súčasnosti je často náročné získať dostatočné množstvo horčíka len z jedla, preto vždy majte po ruke Maxi Vita Magnézium 400mg a buďte v celodennej pohode. Výživový doplnok obsahuje vyššiu dávku horčíka, ktorý prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania, normálnej činnosti svalov a nervovej sústavy. Doplnený je o vitamín C, ktorý je potrebný na tvorbu kolagénu a významne sa podieľa na funkcii imunitného systému. Doplnok obsahuje aj vitamíny skupiny B, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom, normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti srdca. Výživový doplnok je vo forme prášku v praktických jednorazových vrecúškach, ktoré umožňujú komfortné a praktické užívanie.

maxi_vita_mg_23

Aktívne látky sú pre organizmus lepšie vstrebateľné s rýchlejším nástupom účinku. Viac na www.vitar.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.