Mať talent a vôľu študovať umelecký odbor je jedna vec a názor rodičov druhá. Stále sú však takí, ktorí si cestu k umeniu vyvzdorujú ako romantickí hrdinovia. Katarína Škamlová je jednou z nich.
Drobné doplnky pre menšie deti majú až príliš často diskutabilnú kvalitu dizajnu i vyhotovenia. Keď potom dobrý dizajn vychádza z rúk vedeckej pracovníčky, ako v prípade Daniely Jochec Moškovej,...
"Pri navrhovaní interiérov sme ako architektky narazili na problém neoriginálnych, často plastových doplnkov, ktoré sa nehodili do našich návrhov. Povedali sme si, prečo si teda nevymyslieť vlastné?" hovorí &nb...
Mnohí z nás majú problém s tým, že buď nevedia čo by mali chcieť alebo to vedia až príliš presne. Matúš Maťátko budí dojem, že v tom má jasno.
Doba je zase raz zložitá, všetci riešia závažné otázky, aj výtvarníci. Grafik a ilustrátor Marek Cina však svojimi kresbami vyhlá...
Napriek určitým snahám to donedávna u nás vyzeralo tak, že tlačeniu modrotlače na Slovensku odzvonilo. Až kým sa neobjavil Matej Rabada.
Súťažný návrh Jaroslava Kormanca bol zaujímavý tým, že aj keď išlo o ortopedický korzet a ortézu, akosi mimovoľne pripomínal blatníky motorky.
V súťaži „Ortopedická pomôcka ako módny doplnok“ sa objavil jeden pozoruhodný talent, Samuel Rodzenák, najmladší účastník tejto súťaže.
Hovorí sa, že doma nie je nikto prorokom, tak aj Monika Selecká nedostala za svoju semestrálnu prácu vysoké ohodnotenie.
V dizajnérskej súťaži „Ortopedická pomôcka ako módny doplnok“ sa vyskytla práca, ktorá rozveselila každého porotcu.
Tí z nás, ktorí vyrástli na Bienále ilustrácií detských kníh Bratislava, majú niekedy pocit, že nič nie je jednoduchšie ako vytvoriť peknú detskú knižku.
Dizajnérka Anna Harvanová začínala grafickým dizajnom, odmietla však tráviť pri počítači 28 hodín denne. A aj preto začala háčkovať.
To, čo vám pri pohľade na obrazy Ivety Sarvašovej napadne ako prvé, bude slovné spojenie -  magický realizmus.
 Značku Puojd, ktorej matkou je Michaela Bednárová, už netreba osobitne predstavovať.
Daniela Schifferová má ruku technika, ale oko výtvarníka. Táto absolventka dizajnu na STU má pozoruhodne blízky vzťah k florálnym motívom a nehanbí sa ich naplno využívať.
Martina Klbečková je na začiatku svojej profesionálnej dráhy a rozhodne „netlačí na pílku“. Dnes, keď sa skromnosť stala takmer kompromitujúcou vlastnosťou, je osviežujúce stretnúť mladého človeka,..
… základ tvorivej spolupráce. Ktorékoľvek z diel Ľuby Kainovej zaujme, pričom jednou z najzaujímavejších skutočností je fakt, že sú také rôznorodé.
Ešte nedávno sa „redizajnové dizajnovanie“, ktorému sa Roman Bezák s Marekom Dobešom venujú, považovalo za zbytočnú módnu vlnu v tom lepšom, či úchylku sporovlivcov v tom horšom prípade.