Obmedzte čas strávený v nemocničnej čakárni na nutné minimum

Návšteva nemocnice je vždy nepríjemnou udalosťou. A nemusíte ju navštíviť s nejakým vyloženým problémom. Bohato stačí ak idete len na preventívnu prehliadku a aj tak určite zatúžite byť niekde inde.

shutterstock_online_medicine

Menej závažné problémy vyriešte online

Ranný boj o časenky, či nekonečné čakanie aj v prípade, že ste objednaná na konkrétny čas, to je zdá sa každodenná realita všetkých našich nemocníc. A tak veľakrát aj kvôli piatim minútam v ordinácií musíte stráviť polovicu dňa v čakárni. Každá z nás si určite vie predstaviť lepšie strávený čas. Nehovoriac o tom, že kvôli koncentrácií chorých ľudí nie je ničím výnimočným, že si (na prvý pohľad paradoxne) prinesiete z nemocnice neželaný darček v podobe nejakej choroby.

Šetriť čas a aj chrániť sa pred rôznymi nákazami sa dá online konzultáciou s lekárom. Aspoň, čo sa týka menej závažných zdravotných problémov. Nie všetko sa totižto dá vyriešiť na diaľku. Ale to už by vám lekár povedal ak by bolo nutné, aby ste prišla do ordinácie.

Objednajte sa pohodlnejšie vďaka online objednávaciemu systému

Áno, pri stave našich nemocníc znie online konzultácia ako vzdialené sci-fi a naozaj málo lekárov takúto možnosť poskytuje. Ak však máte možnosť využiť takúto „službu“ u toho vášho, neváhajte. Nielen kvôli opäť zvyšujúcemu sa riziku nákazy koronavírusom, ale aj kvôli ušetrenému času, ktorý môžete stráviť inak.

A ak si váš stav predsa len vyžaduje, aby ste za lekárom prišla osobne, príde vhod možnosť objednania k lekárovi online. Objednávanie je totižto ďalším častým problémom v našich nemocniciach.

Pri množstve práce, ktorú majú niektorí lekári, je takmer nemožné sa im dovolať a prísť si po termín osobne, to je opäť zbytočne strávený čas a vystavovanie sa chorobám v čakárni. Vďaka online objednávaciemu systému rovno uvidíte voľné termíny, z ktorých si budete môcť vybrať taký, ktorý vám najviac vyhovuje. A lekár ho nemusí potvrdzovať hneď v ten okamih, ale kľudne aj neskôr v priebehu dňa, keď mu to ostatné povinnosti dovolia.

Zdroj obrázka: Autor: Studio Romantic / Shutterstock.com

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.