Víkendové tipy

Víkend v sprievode hudby, prednášok, krížoviek a veteránov ponúka Bratislavský región. Miestne podujatie Ružindolská bosorka vám priblíži dávne príbehy o čaroch a mágii v sobotu 22. októbra.

ruzindolska bosorka2 1000x656

Už téma „Sabat sa blíži“ naznačuje, že pôjde o deň plný kúziel. „Hlavným programom budú hrané scénky v troch dejstvách, v ktorých zohrajú svoju rolu aj lovci čarodejníc a veštice. Inscenácie doplní sprievodný program, v rámci ktorého odznejú tóny dobovej hudby a taktiež je pripravený aj tanečný workshop,“ hovorí starosta obce Ružindol Vladimír Púčik.

Počas podujatia natrafíte aj na alchymistu, bylinkárky a ľudových remeselníkov. Už od nepamäti sa miestnym obyvateľom hovorí “bosoráci“ a vraj aj tá posledná bosorka potrestaná na Slovensku v roku 1744 pochádzala priamo z Ružindola.

„Deti si užijú množstvo zábavy pri súťažiach a hre “Bosorácka šifrovačka“, kde budú plniť úlohy ako napríklad lietanie na metle,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, ktorá podujatie Ružindolská bosorka pripravuje v spolupráci s historickou skupinou Schatmansdorf a dodáva, že „pre deti budú prichystané odmeny a s prázdnymi rukami neodídu ani dospelí.“

Ak sa na podujatie vydáte, nezabudnite ochutnať domáce špeciality. Program sa bude konať už tradične na nádvoriach miestnych vinárstiev Rosenthal a Dobrý pocit, kde bude pre dospelých pripravená aj degustácia vín. Viac informácií nájdete na: http://bit.ly/Ružindolská_bosorka.

PROGRAM:
14:00 otvorenie podujatia (v každom vinárstve v tom istom čase)

Vinárstvo Dobrý pocit
15:00 1. scénka Čakanie na bosorku
16:00 Dobová hudba
17:00 2. scénka Sabat
18:00 Tanečný workshop
19:00 3. scénka Stvorenie zlej ženy
20:00 Súťaž pre dospelých

Vinárstvo Rosenthal
15:00 Dobová hudba
16:00 1. scénka Čakanie na bosorku
17:00 Tanečný workshop
18:00 2. scénka Sabat
19:00 Súťaž pre dospelých
20:00 3. scénka Stvorenie zlej ženy

Vstupné: Dospelí 2 eurá a deti od 6 rokov / ZŤP / seniori/ študenti 1 euro, deti do 6 rokov majú vstup zdarma.
Zdroj foto: Trnava Tourism

BRATISLAVSKÝ REGIÓN

„Bratislavský región ponúkne bohatý víkendový program pre každého. V Bratislave sa predstavia Jazzové dni, ktoré sú súčasťou Župnej jesene a festival MOVE. Najmenších vyláka do prírody Šarkaniáda, v Senci sa bude bojovať o titul majstra sveta v hlavolamoch a sudoku. Pre všetkých, ktorí sa chcú zapojiť do súťaže Objavuj poklady bratislavského regiónu bude od piatka dostupných ďalších 30 lokalít, kde môžu nazbierať body a dozvedieť sa o danom mieste niečo nové, “ povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

V piatok 21.10. odhalia škriatkovia v hre Objavuj poklady bratislavského regiónu ďalších 30 lokalít, kde môžu hľadači nájsť poklady. Objavovať ich môže každý prostredníctvom aplikácie Bratislava Region a so zapnutým GPS sa lokalizovať priamo na mieste ukrytého pokladu. Posledné poklady odhalia škriatkovia 9. decembra a najúspešnejší hľadači budú vyhlásení a odmenení 10. decembra na Župných Vianociach v Stupave. Hlavnými cenami aktuálneho ročníka hry Objavuj poklady bratislavského regiónu sú víkendové pobyty pre dvoch, rafting pre celú partiu a hodinky v hodnote 300 eur.

Bratislavské jazzové dni 2016 pozývajú milovníkov dobrej hudby od 21.do 23.10. už po 42-krát do bratislavskej Incheby. Na viacerých pódiách vystúpia Nik West, Tiempo Libre, Caro Emerald a množstvo ďalších. Na vlastnom pódiu sa počas 3 jazzových dní predstavia aj mladé talenty. Podujatie je súčasťou Župnej jesene.

Tento víkend v Senci vyvrcholia Majstrovstvá sveta v hlavolamoch a sudoku. Od nedele 16.10. hostili Senecké jazerá riešiteľské špičky z celého sveta. Najprestížnejšie a najväčšie podujatie svojho druhu na svete predstaví v nedeľu 23.10. výhercov 11.ročníka šampionátu v sudoku a jubilejného 25.ročníka majstrovstiev v hlavolamoch. Podujatie podporila aj KOCR Bratislava Region Tourism.

Veteránisti si to tento víkend namieria do Šenkvíc. Tešiť sa z ich prejazdu môžu aj v Ružindole a v Jablonci. V sobotu 22.10. o 9:30 odštartuje na námestí v Šenkviciach Veteránska jazda na záver sezóny. Vyhodnotenie historických vozidiel sa uskutoční v Jablonci.

Bratislavský Ateliér Babylon ožije počas víkendu jedinečným festivalom svojho druhu, MOVE- Postavme Slovensko na nohy. Dva festivalové dni ponúknu pre mladých ľudí príležitosť stretnúť pod jednou strechou úspešných ľudí z podnikateľského prostredia, verejného života a neziskových organizácií. V sobotu a v nedeľu budú od 14h pripravené hudobné predstavenia, oddychové aktivity, inšpiratívne prednášky, diskusie či workshopy.

Centrum voľného času Malacky pozýva do Malaciek v nedeľu 23.10. na lúku pri mlyne, kde sa bude od 14:30 do 16:00 konať Šarkaniáda 2016. Naj šarkan a Naj letec budú odmenení diplomom a hlavnou cenou.
Viac informácií o aktuálnych podujatiach nájdete na www.gob.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.