Módna prehliadka MIKLOSKO DRAMA

Štvrtková noc v Bratislave patrila nadčasovým modelom a ikonickému štýlu talentovaného módneho dizajnéra Fera Mikloška. Publikum sa po dvoch rokoch dočkalo jedinečného vizuálneho zážitku, ktorým je Mikloško už dlhé roky povestný.

miklosko_drama_0223

Zdroj: Fero Mikloško 

Prehliadkou MIKLOSKO DRAMA opäť potvrdil svoju stabilnú pozíciu na slovenskej módnej scéne.  Najnovšia kolekcia priniesla flitre, perie, kožušiny, ale aj moderné siluety, ktoré boli vyvážené dramatickými lookmi zosobňujúcimi nevyslovené túžby dizajnéra. Nechýbali dojemné momenty a silné emócie vyvolávajúce zimomriavky. Ponorenie sa do hlbokých temných motívov, ktoré vzápätí strieda symbolická oslava života. Publikum nadšene tlieskalo, mnohí sa neubránili slzám. Mikloško si splnil dávny sen, uzavrel jednu kapitolu, aby vykročil vpred ďalším kreatívnym víziám a pokračoval v autorskej tvorbe s nezameniteľným jedinečným rukopisom.

V rámci prestížnej módnej show DRAMA, ktorá sa konala v historických priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, odprezentoval svoju kolekciu najznámejší slovenský módny  návrhár Fero Mikloško. Kreatívnou tvorbou svoje publikum fascinuje už vyše 26 rokov a to od roku 1997. Pozornosť priťahuje aj mimo prehliadkového móla, osobnou charizmou si získal priazeň médií i fanúšikov, ktorých neprestáva baviť a prekvapovať. Tohtoročná kolekcia pozostávajúca z dvoch kontrastných segmentov je podľa slov dizajnéra sofistikovanejšia a osobnejšia, ako kedykoľvek doposiaľ. Dozrel skúsenosťami i pohľadom na módu. Môže si dovoliť veľkolepú sugestívnu show, ktorou by oslovil aj publikum v zahraničí.

Prvý segment obsahoval 14 modelov, vrátane denných lookov s protipólom dlhých večerných spoločenských rób určených na špeciálne príležitosti, všetky čiernej farby alebo veľmi tmavých odtieňov. Tento segment je inšpirovaný poetikou temnoty a dramatickými situáciami, ktoré život taktiež prináša. Z modelov na móle rezonoval výrazný blazer vytvorený spojením saka a bombery, rovnako zaujali netradičné zdobené barety.

Druhým segmentom bola červená časť modelov, z ktorých cítiť uvoľnený rukopis ateliéru MIKLOSKO, teatrálnosť a sofistikované kombinácie výrazných vzorov, štruktúr, či materiálov. Tie okrem večerných rób s teatrálnymi siluetami typickými pre tvorbu Fera Mikloška zahŕňajú aj koktailové a denné šaty, či kabáty, sukne a nohavice na voľný čas. Oslava života a radostné emócie, ktoré boli hlavnou inšpiráciu pre tento segment prehliadky, kontrastujú s kúskami z prvého, tmavého segmentu.

Dizajnér pri realizácii kolekcie spolupracoval so zahraničným výrobcom látok, ktorý je povestný vysokou kvalitou a tradíciou, vyrába ich už desiatky rokov a dodáva aj popredným svetovým značkám. Španielsky dodávateľ zastrešil drvivú väčšinu materiálov. V kolekcii  sa objavil tiež čierny brokát, či rôzne moderné prevedenia čipiek, flitre a strapce. Pri výrobe lookov na prehliadku sa samozrejme použili aj látky typické pre večerné róby akými sú modal, cupro, či satén.  

Fero Mikloško sa tentokrát mimoriadne sústredil na kreatívny koncept, ktorý jeho myseľ zamestnával a dozrieval takmer dva roky. „Snažil som sa, aby v nadčasových modeloch bolo možno vnímať moje skutočné pocity a emócie, ktoré život za posledné dva roky priniesol. Chcel som, aby zákazníčky a ľudia, ktorí sledujú moju tvorbu, zažili výnimočnú prehliadku, a to tak, ako ešte nikdy predtým. Ako komplexný zážitok a zmysluplný celok. Zároveň som si dával záležať na kombinovateľnosti kúskov, aby ich dámy mohli využiť na denné i večerné nosenie pre rôzne príležitosti. Jedna vec je umelecký pohľad na kolekciu, druhý je ten praktický, snažil som sa ich prepojiť. Myslím si, že v tejto kolekcii si naozaj príde každý na svoje a nájde presne to, čo som tam skryl,“ priblížil dizajnér svoju kolekciu DRAMA.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.