Ako fungujú katalógové predaje

Nájsť si prácu, ktorá je hlavne z domu a netreba vstupné náklady, hľadajú najmä mamičky na materskej, alebo ľudia, ktorí sa z nejakých príčin nemôžu zamestnať v klasickej práci. Jednou z možností je práca prostredníctvom katalógového predaja. 

mlm 19

Katalógový predaj

Skoro všetci určite poznajú známe kozmetické firmy, ktoré majú svoje katalógy, kde si môžete vybrať kozmetiky, potreby do domácnosti, alebo výživové doplnky.

Prostredníctvom svojho známeho si tovar objednáte, zaplatíte a on vám tovar zaobstará. Každý predajca má svoju určitú zľavu, vďaka ktorej zarobí, keď vám produkt predá. Dá sa takto ľahko prísť ku kvalitnému tovaru a tiež k určitému finančnému profitu. 

Štýl fungovania, kde sa vďaka zákazníkom, predajom a ľuďom vo svojom tíme dostanete k lepšiemu zárobku, sa volá MLM - multi level marketing.

MLM

Multi level marketing si veľa ľudí mýli s pyramídovou schémou. Rozdiel v týchto systémoch nie je veľký, ale za to veľmi podstatný. 

V systéme MLM zarábate tak, že predávate produkty, na ktorých zarábate. Zároveň získavate ľudí do svojho tímu, z ktorých máte finančný zisk a môžete postúpiť na lepšiu pozíciu – budete mať väčšiu zľavu na produkty. AK nechcete získavať ľudí do svojho tímu, tak nemusíte, môžete zarábať len na predaji.

V systéme „pyramídovej hry“ zarábate iba tak, že privediete do formy nového človeka. Žiadne predaje. Čiže ak vo svojom okolí nemáte nikoho, kto by sa chcel ku vám pripojiť, tak ste skončili. Väčšinou sa pri vstupe do takejto spoločnosti vyžaduje aj nejaký druh vstupného poplatku, čiže nie len že nezarobíte, ale ešte budete aj v strate.

Obidva tieto systémy majú veľa spoločného, ale pri MLM zarábate vlastnou šikovnosťou a predajným duchom, zatiaľ čo pri pyramídovej schéme, musíte získavať ľudí na neurčitý zisk.

Ak teda rozmýšľate, že si zarobíte katalógovým predajom, dopredu si zistite o čo sa jedná a aký systém je v danej spoločnosti. MLM systém pomohol do rodinného rozpočtu už veľa ľuďom, ktorí sa neboja a chcú na sebe pracovať. Keďže vstupné náklady pri MLM nie sú, ľahko môžete zistiť, či je to tá pravá práca pre vás. 

4 komentárov

 • Komentár Agi sobota, 27 november 2021 00:04 napísal Agi

  Mam zaujem

 • Komentár Andrea nedeľa, 25 október 2020 10:43 napísal Andrea

  Mam záujem

 • Komentár Žaneta Fernerová nedeľa, 09 august 2020 14:05 napísal Žaneta Fernerová

  Mám záujem robit s katalógom ...

 • Komentár Žaneta Fernerová utorok, 19 máj 2020 20:44 napísal Žaneta Fernerová

  Mám záujem robit s katalogom :)

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.