Nový rad domácich testov I.

Chcete mať svoje zdravie pod kontrolou? Ste príliš zaneprázdnení, aby ste, možno zbytočne, trávili čas v čakárni u lekára? Nečakajte, kým sa ohlásia zdravotné problémy, začnite s prevenciou ihneď. Je to ľahšie než si myslíte.

HARTMANN – RICO prichádza s riešením v rámci zdravotnej prevencie. Domáce testy Veroval vám ušetria čas a mnoho starostí. Veroval je nová značka osobných diagnostických testov, ktorých rýchlosť a vysokú presnosť porovnateľnú s laboratórnymi testami ocení každý, komu záleží na jeho zdravotnom stave. Test je navyše možné vykonať pohodlne a veľmi jednoducho v domácom prostredí.
"Výhodou domácich testov Veroval je predovšetkým rýchlosť a spoľahlivosť. Dávame ľuďom možnosť zavčas zistiť možný závažný zdravotný problém s včasným riešením. Ľahko použiteľné testy Veroval poskytnú spoľahlivé výsledky v priebehu niekoľkých minút," hovorí Markéta Pilná, produktová manažérka spoločnosti HARTMANN - RICO. Vykonanie testov je veľmi jednoduché. Balenie obsahuje všetko potrebné pre vykonanie testu v domácom prostredí vrátane jasného a zrozumiteľného návodu.

Veroval – domáci test na zistenie borélií z kliešťa
V malých kliešťoch sa môže skrývať veľké nebezpečenstvo. Baktérie borélie môžu človeku spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti s chronickými následkami. Pomocou nového domáceho testu Veroval Borélie z kliešťa teraz možno predvídať možné ochorenie skôr než naozaj prepukne.

Veroval je nová značka osobných diagnostických testov, ktorých rýchlosť a vysokú presnosť porovnateľnú s laboratórnymi testami ocení každý, komu záleží na jeho zdravotnom stave. Vyhodnotenie je veľmi rýchle, väčšina testov Veroval potrebuje k zisteniu výsledku iba 10 minút

Novinkou v portfóliu spoločnosti HARTMANN - RICO, ktorú ocenia ľudia predovšetkým v letných mesiacoch, je domáci test borélií z kliešťa. Pomáha včas odhaliť riziko lymskej boreliózy po napadnutí kliešťom. 

Lymská borelióza je ochorenie, ktoré prenášajú predovšetkým kliešte. Ochorenie, ktoré vyžaduje preliečenie antibiotikami, je však potrebné včas diagnostikovať. Pri podozrení na boréliovú infekciu hrá v prvej fáze najdôležitejšiurolu klinické vyšetrenie.

„Príznakom skorej infekcie býva zvyčajne erythema migrans, červená škvrna s bledším vnútrom, ktorá sa začne tvoriť na pokožke v okolí miesta uštipnutia po niekoľkých dňoch až týždňoch. Tá sa postupne zväčšuje na veľkosť 10 až 15 centimetrov a môže sa objaviť na rôznych častiach tela. U niektorých ľudí sa však tieto kožné prejavy neobjavia a ochorenie môže bez povšimnutia pokračovať,“ upozorňuje MUDr. Jana Bendová, praktická lekárka pre dospelých.

Na rozdiel od vírusu kliešťovej encefalitídy prítomného v slinách kliešťa, sa baktérie borélie vyskytujú v jeho čreve. Preto sa predpokladá, že pre infikovanie človeka je potrebná dlhšia doba prisatia - asi 12 až 24 hodín. Ak sa podarí kliešť odstrániť skôr, je pravdepodobnosť infekcie malá.

Inkubačná doba boreliózy je 2 mesiace, resp. protilátky v tele sú detekovateľné 3 - 6 týždňov po infekcii. Potvrdiť prítomnosť borélií vyšetrením krvi je teda možné až s odstupom niekoľkých týždňov po napadnutí. Krvné testy sa zvyknú opakovať, pretože vyšetrenia môžu vykazovať falošnú pozitivitu i negativitu a protilátková odpoveď u rôznych ľudí je značne variabilná. I preto je domáci test veľkým prínosom – v priebehu 10 minút dodá istotu.

Každý domáci test obsahuje návod s podrobnými inštrukciami krok po kroku. K testu je k dispozícii aj inštruktážne video na stránke http://veroval.info/sk-sk a na YouTube kanáli spoločnosti HARTMANN - RICO. Domáci test Veroval Borélie z kliešťa je voľne dostupný v lekárňach za odporúčanú maloobchodnú cenu 10,99 eur s DPH.

 5 dôvodov pre domáci test Borélie z kliešťa
1. Test se robí zo samotného kliešťa, nie zo vzorky krvi človeka
2. Diagnostická metóda je vhodná pre všetky vekové kategórie (teda aj deti)
3. Zatiaľ neexistuje očkovanie proti Lymskej borelióze
4. Štatistiky uvádzajú, že až 10 % kliešťov na Slovensku je infikovaných boréliami*
5. Rýchlosť výsledku – platí, že čím dlhšie je kliešť prisatý, tým vyššia je pravdepodobnosť ochorenia
* Zdroj: www.epis.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.