Putovanie bez ruksaku

Vypadnúť z mesta, užiť si prírodu a to všetko bez stresov a zložitej logistiky. To je hlavné motto projektu Putovanie bez ruksaku (Wandern ohne Gepäck). Voľní ako vtáci. O všetko ostatné bude postarané.


Oblasť Pinzgauer-Saalachtal v Soľnohradsku (okolie Salzburgu) a jej horské mestečká a dediny (Saalbach-Hinterglemm, Saalfelden, Leogang, Maria Alm, Dienten, Maishofen, Viehofen, Lofer, St Martin, Weissbach) sa spojili, aby ponúkli civilizáciou zahltenému človeku zážitok z prírody, ktorý ho prinúti na chvíľu zastaviť sa a uvedomiť si, aké krásne môžu byť Alpy. Najmä teraz v lete.

Šesť trás rôznej obtiažnosti a dĺžky

Rozľahlé a v týchto dňoch nádherne rozkvitnuté lúky, vzácne alpské kvety, romantické jazerá, impozantné vrcholy, priam gýčový pohľad na prírodu. Taký je región Pinzgauer-Saalachtal, jedna z najkrajších turistických oblastí v Alpách. Kam  však zamieriť, kde sa ubytovať a hlavne ako sa nestratiť? To všetko si žiada precíznu organizáciu.

Ale dá sa to aj inak...

Stačí, ak si zvolíte jednu zo šiestich už naplánovaných turistických trás rôznej obtiažnosti, ktoré sú určené „víkendovým“ turistom, ale aj tým viac športovo zdatným. Každý si môže vybrať takú trasu, ktorú dokáže fyzicky zvládnuť.


 


Na cestu si vezmete len zopár osobných vecí a občerstvenie. A vlastne nepotrebujete ani to. Veď vždy sa dá zastaviť na niektorej z horských chát, ktoré sú rozosiate po okolitých kopcoch Pinzgauer-Saalachtal. Tam sa najete, ale aj prespíte, kým sa na druhý deň vydáte na ďalšiu etapu vášho "putovania bez ruksaku". O vašu batožinu sa postarajú miestni majitelia chát, ktorí vám ju dovezú vždy tam, kde ostanete na noc.  Takže nebudete mať žiadne starosti a môžete si nerušene vychutnať celú tú krásu dookola, zoznámiť sa so životom farmárov, vlastnoručne si nadojiť mlieko na raňajky a neskôr byť aj pri výrobe syra, upiecť si vlastný chlieb.

Inšpirujte sa návratom k prírode

V Soľnohradsku nájdeme viac ako 550 horských, väčších či menších chát, ktoré slúžia svojmu účelu už stovky rokov. Pre turistov sú mimoriadne atraktívne, pretože návrat k prírode, spoznávanie toho, ako žili naši predkovia, návrat bio kvality do našich životov,

sú znova veľmi aktuálne. Nečudo, že mnoho mladých ľudí sa vracia na usadlosti svojich prarodičov a venuje sa sedliackemu spôsobu života, vyrábajú domáce syry, chovajú dobytok (v tejto oblasti je to najčastejšie špeciálne plemeno Pinzgauer Rind), spracúvajú mäso, utekajú pred únavnou civilizáciou. Aj to je riešenie, čo poviete? Spoznajte ich osobne, inšpirujte sa na svojich potulkách bez ruksaku po regióne Pinzgauer-Saalachtal.

Foto: Pinzgauer-Saalachtal


Putovanie bez ruksaku - 6 okruhov

Okruh údolím rieky Saalach

- 7 nocí - 6 dní turistiky - cca 75 km a 30 hod. chôdze celkovo

Saalachtalský okruh pre náročnejších

- 6 nocí - 5 dní turistiky - 68 km a 28 hod. chôdze celkovo

Trasa pozdĺž roklín

- 7 nocí - 6 dní turistiky - 95 km a 31 hod. chôdze celkovo

Rodinná turistická trasa

- 7 nocí - 6 dní turistiky - prispôsobené pre rodiny s deťmi

Kráľovská trasa

6 nocí - 4 dni turistiky - 73 km - 5 až 8 hodín chôdze počas dňa

Trasa Via Alpina

5 nocí - 4 dni turistiky - 4 až 6 hodín chôdze počas dňa

Viac informácií získate na: www.pinzgauer-saalachtal.co.at

alebo na www.kamkam.eu, kde aj súťažíme o pobyt.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.