Turistické chodníky a strach z výšky? Rady pre všetkých, ktorí sa boja výšky

Napísal Rakúska Turistika 22. marec 2023

Chcete sa vypraviť do hôr napriek strachu z výšky? Vďaka správnym trasám a dobrej príprave bude túra v horách úžasným zážitkom aj pre vás. Nechajte sa inšpirovať tipmi na túry pre všetkých, ktorí sa boja výšky

flachau_323

Turistika vo Flachau (c) Flachau Tourismus

Simonovo srdce splašene bije. Kolená mu zoslabnú a on meravo pozerá do hĺbky. Naprázdno prehltne a vie, že ďalej to nejde. Ani o krok. Strach z výšky mu ochromil celé telo.
S týmto problémom nie je Simon sám. Strach z výšky trápi asi 20 % ľudí: mosty, balkóny, druhá priečka rebríka či túra v horách – všade tam sa výška pre nich stáva zdanlivo neprekonateľnou prekážkou. Je to vlastne škoda, pretože tak prichádzajú o úžasný výhľad a športové aktivity v prírode. Našťastie však existuje pomoc: vďaka správnym trasám a dobrým tipom zvládnu hory aj tí, ktorí sa boja výšky.

Rady pre všetkých, ktorí sa boja výšky

To, čo si nevšimnú turisti, ktorí netrpia závratmi, môže pokaziť ľuďom so strachom z výšky celý výlet. Na vašu túru sa preto dobre pripravte. Zvoľte si trasu, ktorá vedie cez široké horské chrbty, aby ste sa vyhli riziku, že sa dostanete na strmé a exponované miesta. Pozorne si preštudujte turistickú mapu. Prezradí vám, či turistický chodník vedie po lesnej ceste, aké strmé sú svahy alebo či vás čaká strmý, skalnatý terén s trávou a kameňmi.

Jeden tip od profesionálov: absolútnu istotu budete mať na bezbariérových trasách, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s kočíkom alebo osoby na vozíku.

hintersee_323

Príridný klenot Hintersee (c) Mittersil Plus GmbH, Michael Huber

Tipy na osem turistických chodníkov

Všetko pre tých, ktorí sa boja výšky: mierne horské chrbty s fascinujúcim výhľadom, pohodové túry po lesných cestách cez čarovné lesy a tajné tipy, ako je napríklad keltské kultové miesto. Veľa zábavy na turistike!

1 ) Cez chatu Lilienfelder Hütte na Muckenkogel

Trasa vedie po lesnej ceste na chatu Lilienfelder Hütte a vrch Muckenkogel s krásnym výhľadom. Zostup vedie po tej istej ceste.

>>Zobraziť trasu

2) Zo Scheiterbodenu na Hinteralm

Čaká na vás pohodový, málo frekventovaný turistický chodník na Hinteralm, ktorého trasa vedie prevažne hustým lesom cez Alplgraben.

>>Zobraziť trasu

3) Ameisberg

Nenáročná horská túra je tajným tipom pre rodiny s deťmi a zavedie vás ku keltskému kultovému miestu v hornorakúskom Sauwalde.

>>Zobraziť trasu

4) Od Gleinkersee na Seespitz

Po ceste na Seespitz a späť sa môžete občerstviť i okúpať. Pre niektorých bude vrchol možno príliš vysoko, no úžasný výhľad sa vám naskytne už oveľa skôr.

>>Zobraziť trasu

5) Nösslachjoch-Nösslachhütte-Bergeralm

Okružná trasa začína pri hornej stanici lanovky Bergeralmbahn a vedie cez zakvitnuté horské lúky k chate Nösslachhütte. Odtiaľ pokračuje k strednej stanici lanovky.

>>Zobraziť trasu

6) Túra k jazeru Lichtsee

Idylické jazero Lichtsee sa nachádza pod vrchom Trunajoch. Ako mnohé ďalšie tirolské jazerá v okolí je plytké a v lete predstavuje skvelé miesto na čľapkanie. 

>>Zobraziť trasu

7) Okružná túra na Fellhorn z chaty Straubinger Haus
Táto okružná trasa s výstupom cez Hochtrittalm je krátka túra s krásnym výhľadom vhodná aj pre deti. Tip: najkrajšia je pri východe a západe slnka.

>>Zobraziť trasu

8) Okružná trasa na Sonnkogel a Hohe Dirn

Nenáročný okruh v blízkosti mesta Steyr vás očarí záplavou kvetov a nádherným výhľadom na Národný park Vápencové Alpy a jeho okolie.

>>Zobraziť trasu

 

2 komentárov

 • Komentár Bingoplus.Com sobota, 01 apríl 2023 03:41 napísal Bingoplus.Com

  Ӏt іs fun to play and easy tto comprehend ᴡithout too many instructions annd very easy to navigate mοst of the application itself.
  Beѕt of luck ԝith your winnings. WOOHOO!
  !

 • Komentár nba betting odds today piatok, 31 marec 2023 12:03 napísal nba betting odds today

  I love thiѕ sports betting because it doesn't have pop-սp ads, or а million littlle minhi gmes that interrupt gameplay.
  Ι dο ehjoy tһe special evets tһat are seasonal and the simple gam to play.
  Ꭲhе issue that I ɑm hɑving is tһe game slowing diwn ԁuring game play.
  Ιt's not clear іf the application needs an update, but overɑll Ι
  really enjoy this game. Thank уⲟu for maaking itt
  easy and enjoyable.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.