Romantické tipy na výlet

Napísal CzechTourism, Kudy z Nudy 05. marec 2022

Kam sa v Českej republike vybrať, ak chcete stráviť so svojou drahou polovičkou? A nemusí ísť len o onen februárový termín. Radi vám preto dáme tipy, ktoré môžete využiť aj neskôr na jar alebo v lete.

Nový svět v Prahe

Lokalitu, ktorej sa hovorí Nový svět, nájdete v Prahe na Hradčanoch. Mnoho ľudí netuší, že takmer uprostred Prahy sa rozprestiera poetické a pitoreskné mestečko. Nový svět je malá štvrť, ktorá prilieha k Pražskému hradu a je plná malebných zákutí a harmónie. Ide vlastne o bývalé hradné predmestie, ktoré vzniklo niekedy v polovici 14. storočia na starej ceste z Prahy. Prechádzka tu patrí k tým najromantickejším, na ktoré sa môžete v Prahe vybrať. A keď je otvorená miestna kaviareň Nový Svět, nie je nad čím váhať!

novi_svet_22

 Noví svět, fotoPrague City Tourism, www.prague.eu

Vyhliadka Máj

Rieka Vltava je najdlhšia rieka, ktorá Českou republikou preteká. Pramení na Šumave v južných Čechách a vlieva sa do Labe neďaleko od Prahy. A pre Čechov má takmer mýtický rozmer. Táto rieka sa totiž ospevuje v ľudových piesňach aj v starodávnych povestiach. Výhľadov na Vltavu je nespočetne. Ale jeden z nich sa označuje za ten najlepší. Je ním vyhliadka Máj v stredných Čechách. Tá sa nachádza na vysokej skale nad priehradou. Rieka tu preteká hlbokým skalnatým kaňonom, stáča sa do tvaru podkovy a vytvára fascinujúcu prírodnú scenériu. A ak môžeme odporučiť, vyberte sa sem neskoro popoludní, pretože výhľad z Mája je priamo na západ a ak budete mať šťastie, uvidíte nielen lenivo sa vinúcu rieku, ale aj západ slnka nad ňou.

vyhlidka_hutterstock

 Vyhliadka Máj, foto Shutterstock

Romantický zámok Červená Lhota

Vodný zámok Červená Lhota v južných Čechách sa zaraďuje medzi najkrajšie zámky v Českej republike, a to napriek svojej veľkosti. Alebo skôr by sa dalo povedať malosti. Zámok stojí na skale uprostred vodnej nádrže a to mu dodáva tú pravú atmosféru. Navyše jeho fasáda v červeno-tehlovom odtieni vašej zamilovanej selfie fotografii z loďky plávajúcej na hladine rybníka dodá krásne pozadie.

cervena_lhota_shutterstock

 Romantický zámok Červená Lhota, foto Shutterstok

Bylinková záhrada Hospitalu Kuks

Areál celého východočeského Hospitalu Kuks stojí za návštevu. Máte šancu sa preniesť do obdobia baroka a predstaviť si seba samého v pestrofarebných šatách a bielych pudrovaných parochniach. Jedna dôležitá časť bývalého špitálu sa však v posledných rokoch dočkala veľkej rekonštrukcie. A to bylinná záhrada, ktorú kedysi využívali lekári a lekárnici na výrobu liekov, tinktúr a mastí. Ak sa sem vyberiete v čase neskorej jari v máji, budete prekvapení množstvom kvetov, farieb a vôní. Tie sa postarajú o romantickú kulisu vášho výletu.

kuks_zahrada_czt

KUKS záhrada, foto CzechTourism 

 Zdroj foto: CzechTourism, Kudy z Nudy, Shutterstock

1 Komentár

 • Komentár Eric Jones piatok, 11 marec 2022 07:39 napísal Eric Jones

  Hey there, I just found your site, quick question…

  My name’s Eric, I found femme.sk after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

  So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

  Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

  That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

  Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

  Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

  But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

  You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

  Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

  You know, strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

  That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

  Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

  Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

  Strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

  Thanks and keep up the great work!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
  It even includes International Long Distance Calling.
  Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
  CLICK HERE http://talkwithwebtraffic.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=femme.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.