Turistika okolo troch jazier a výlety za zvieratami

Napísal Dolné Rakúsko 20. september 2019

Turistických tipov nikdy nie je dosť, preto vám prinášame inšpiráciu na miesta, ktoré sa  oplatí vidieť aj počas jesenného obdobia a navyše sú vhodné i pre rodiny s deťmi. V Dolnom Rakúsku si vyberie takmer každý. 

dr 0919

Pre milovníkov prírody a zvierat odporúčame turistiku okolo 3 jazier alebo návštevu jednej z rezervácií, v ktorých si môžete obzrieť medvede, biele tigre, riečne vydry či lipicany.

Turistika okolo troch jazier

Ak máte radi turistiku a hľadáte výnimočné miesto, kam sa môžete vybrať s deťmi, odporúčame tzv. Túru okolo troch jazier (3-Seen-Tour). Turistický výlet od Lunzského jazera k jazeru Mittersee až nahor k Obersee a späť nadol trvá približne päť hodín. Trasa vedie naprieč mäkkými mostviertelskými lúkami. Etapovú trasu pre pôžitkárov, bohatú na vodné plochy, lemujú jaskyne, vodopády a pohyblivé trávniky. Túra začína pri krištáľovo čistom Lunzskom jazere, pričom ide o turistiku naprieč príjemnou mostviertelskou krajinou. Od parkoviska pri Lunzskom jazere pôjdete najskôr k jazeru Mittersee a odtiaľ ďalej až k Obersee v nadmorskej výške 1 113 metrov. Všetky tri jazerá sú zásobované vodou zo Seebachu. Ten možno vídať v rôznych formách, ako jazero, potok alebo vodopád, a obzvlášť romanticky ako vodopád Ludwigsfall pri jazere Mittersee. Malá jaskyňa „Brüllender Stier“ (Ručiaci býk) vďačí za svoje meno skutočnosti, že v jej útrobách možno počuť dunenie podzemného vodopádu. Na južnom a západnom brehu jazera Obersee vás čaká ďalšie prírodné divadlo: Plávajúci rašelinník, ktorý je akousi špongiovou spleťou vzájomne prepletených rastlín, ktoré sa pod vami pri ich prechádzaní hýbu, čím tvoria akýsi ojedinelý „pohyblivý trávnik“.

Dolnorakúske výlety za zvieratami

Všetkých milovníkov zvierat potešia výlety, vďaka ktorým si môžete obzrieť medvede, biele tigre, riečne vydry a lipicany (jedno z najstarších kultúrnych plemien koní v Európe.). 

„Štyri labky“ pre šesť medveďov v Arbesbachu - V areáli Bärenwald Arbesbach našli nový domov medvede zachránené zo zlých chovných podmienok. Umožňuje to projekt ochranárskej nadácie „Vier Pfoten“ („Štyri labky“). Impozantné medvede tu možno obdivovať v ich prirodzenom prostredí. O vaše chuťové poháriky sa na záver vďačne postará Reštaurácia Bärenhof hviezdneho kuchára Michaela Kolma.

Biele tigre v zoo Kernhof - Ťavie divadlo Kernhof je nielen domovom pre ťavy, lamy alebo nosále, ale aj Bielu zoo: v tomto najmodernejšom zariadení pre tigre v Európe majú výbeh biele tigre, o ktoré sa tu nielen starajú, ale ich aj trénujú. A to všetko vrátane tigrej škôlky. V spolupráci s programom na ochranu živočíšnych druhov tu okrem toho žijú aj jediné snežné leopardy v Dolnom Rakúsku. Tip: Skombinujte návštevu zoo a predstavenia. 

Výchova lipicanov v Heldenbergu - Biele žrebce sa už tradične trénujú v španielskej jazdeckej škole vo Viedni. Od roku 2010 majú k dispozícii aj tréningové centrum v Heldenbergu. Môžete sa tu počas tréningov pozerať na zástupcov najstaršieho kultúrneho konského plemena v Európe. 

Drzé riečne vydry v Schremse - Deti aj dospelí sa nemôžu vynadívať na riečne vydry v návštevníckom centre prírodného parku UnterWasserReich v Schremse. Títo neúnavní plavci a potápači sa vo svojom výbehu čľapkajú a hrajú po celý deň. Návštevníkmi, a prirodzene aj vydrami, mimoriadne obľúbený je čas kŕmenia. 

Ďalšie tipy na skvelé fotografie nájdete na oficiálnej stránke Dolného Rakúska: https://www.dolne-rakusko.info/rodinnadovolenka

Zdroj foto: Dolné Rakúsko

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.