Naslepo

Napísal Zelený Kocúr 07. august 2016

Neotváraj oči, lebo zomrieš! Magicky pútavé, úchvatne temné – najlepší literárny horor, v ktorom sa vaším nepriateľom stáva vlastná predstavivosť.“ Jamie Ford. Ďalší bestseller amerického autora Josha Malermana Naslepo (Bird box) vo výbornom preklade Vladislava Gálisa.

Naslepo - Josh Malerman

Vonku niečo je...
Je to desivé a vražedné. Nikto nevie, čo to je, ale ak sa na to človek len raz pozrie, neznáma sila ho prinúti k brutálnemu násiliu. Odkiaľ to prišlo? Ako to zahnať? Päť rokov po tom, ako sa to začalo, zostáva nažive len kde-tu hŕstka ľudí. Malorie a jejdve malé deti bývajú v opustenom dome pri rieke a ona sníva, že s nimi utečie na miesto, kde nájdu bezpečie. Ale toho úteku sa bojí: bude to tridsaťkilometrová plavba po rieke v člne so zaviazanými očami. Jediné zlé rozhodnutie môže zahubiť ju aj deti. A navyše ich niekto sleduje. Je to človek, zviera alebo monštrum? Malorie, obklopená tmou a známymi aj neznámymi zvukmi, sa vydáva na mučivú odyseu – do neznáma, do minulosti, do spomienok na ľudí, ktorí boli jej záchrancami.
Ohromujúci debutový román Josha Malermana zobrazuje svet, v akom by ste nechceli žiť, ale prečítate si o ňom so zatajeným dychom.

Vydavateľstvo: Zelený kocúr, 2016
Preklad: Vladislav Gális

zeleny kocur0816

„Kniha, ktorú nebudete chcieť odložiť. Takýto hororový príbeh tu ešte nebol. Josh Malerman vás nesklame.“
Hugh Howey

„Magicky pútavé, úchvatne temné – najlepší literárny horor, v ktorom sa vaším nepriateľom stáva vlastná predstavivosť.“
Jamie Ford

„Psychedelický horor ako v najlepších filmoch Alfreda Hitchcocka.“
Sonic Seducer

„Jeden z najnapínavejších trilerov za posledné roky.“
AMG Magazin

„Desivejší a napínavejší príbeh si asi ani nemožno predstaviť.“
fantasybuch.de

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.