Otvorená spoveď o zrade a odpustení

„Toto otvorené rozprávanie o jej zážitkoch má dva aspekty: opis spáchaného zla vrátane brutálnych vrážd jej rodinných príslušníkov, ktorý človeka deprimuje...


... a príbeh jej neotrasiteľnej viery a spojenia s Bohom v utrpení, ktorý povznáša a inšpiruje,“ napísal prestížny Publishers Weekly o novinke Prežila som.  Immaculée Ilibagiza vyrastala v krajine, ktorú mala rada. S milovanou rodinou.

V roku 1994 mala Immaculée 24 rokov a bola práve u rodičov na veľkonočných prázdninách, keď smrť rwandského hutuského prezidenta vyvolala v krajine vlnu viac než trojmesačného masového vraždenia, pri ktorom zahynulo milión etnických Tutsiov.
Jej dovtedajší život sa rozbil na márne kúsky. Takmer všetci členovia Immaculéinej rodiny boli brutálne zavraždení.
Immaculée tento masaker prežila za neuveriteľných okolností.
91 dní sa spolu s ďalšími siedmimi ženami skrývala v maličkej kúpeľni v dome miestneho pastora, zatiaľ čo na nich poľovali stovky sfanatizovaných zabijakov vyzbrojených mačetami.

„Tento príbeh by si mal prečítať každý – obete, ktoré prežili, ale aj páchatelia. Som si istá, že všetci môžu zažiť Immaculéinu hlbokú duchovnú premenu a podľa jej vzoru pracovať pre zjednotené a trvalé národné spoločenstvo,“ povedala Jeannette Kagame, prvá dáma Rwandskej republiky.

Prežila som je pozoruhodný bestseller, ktorý teraz vychádza s novým doslovom a Immaculée v ňom pridáva spomienky na dvadsať rokov, ktoré uplynuli od rwandskej genocídy. Je to pohľad nielen na zmeny v jej osobnom živote, ale aj na zmeny v živote krajiny, v ktorej sa tie strašné udalosti udiali.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.