Romanticko-dobrodružný príbeh Tajomné dedičstvo

Napísal Milan Buno, knižný publicista 24. február 2024

Po Manželskej pretvárke ponúkame milovníkom kvalitnej historickej romance ďalší román z pera úspešnej americkej autorky Abigail Wilsonovej – pútavý romanticko-dobrodružný príbeh zasadený do regentského Anglicka. Tajomné dedičstvo.

ss_240224

Kent 1819. Život mladej vdovy a pacientky Cluettovej nemocnice Amelie Pembrokovej sa obráti naruby, keď sa nečakane stane dedičkou panstva Moorington Cross. Ameliin lekár a otcovský priateľ doktor Cluett sa rozhodol zmeniť svoju poslednú vôľu a ustanovil ju za hlavnú dedičku. O podobnej príležitosti získať finančnú nezávislosť by sa žiadna žena v tých časoch neodvážila ani snívať, tobôž nie žena s ochorením, ktoré spôsobuje, že môže kedykoľvek, aj v tej najnevhodnejšej chvíli, upadnúť do hlbokého spánku.

Testament navyše obsahuje záhadnú podmienku: Amelia sa musí vydať za jedného z dvoch mužov, ktorých vôbec nepozná. Ibaže ako ju má splniť, keď cíti čoraz väčšiu náklonnosť k príťažlivému advokátovi Hawkinsovi? Situácia sa hrozivo vyostrí, keď doktora Cluetta nájdu mŕtveho v jeho spálni sotva niekoľko hodín po tom, čo zverejnil svoju novú poslednú vôľu. Amelia má tridsať dní na to, aby sa rozhodla, za ktorého muža sa vydá. Nebojácna mladá žena si však zaumieni, že s pomocou pána Hawkinsa odhalí pravdu o smrti svojho dobrodinca. Tento náhly zvrat udalostí predsa nemôže byť náhoda – alebo áno?

Manželstvo? Nerozumiem tomu.“
Naklonil sa dopredu. „Nie len tak s niekým, moja drahá. Urobil som to pre vás. Vybral som dvoch ve
ľmi slušných pánov, medzi ktorými si môžete vybrať.“
Pokrútila som hlavou, horúčkovito som spracovávala každé slovo. „Dom, peniaze… dohodnuté manželstvo… Prečo práve ja?“

Tajomné dedičstvo veľmi šikovne prepája regentskú romantiku s gotickým tajomstvom. Je tam tajomné panstvo, záhadná choroba, nečakané dedičstvo, podozrivá smrť a k tomu pôvabná a milá hrdinka, ktorú si obľúbite. Mnohé čitateľky sa zhodujú – príbeh, ktorý prináša absolútnu radosť z čítania a doslova vás núti prehŕňať jednu stranu za druhou.

„Wilsonovej Tajomné dedičstvo je očarujúci, nádherne atmosférický román plný nebezpečenstiev, intríg a záhad. Vrelo odporúčam!“ odkazuje úspešná a obľúbená autorka historických romancí Sarah E.Ladd.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.