Dve skvelé slovenské novinky z vydavateľstva Lindeni - Zuzany Šimekovej a Richarda Pupalu

Napísal Mário Gešvantner, Albatros Media SK, Lindeni 10. december 2023

Dve skvelé slovenské novinky z vydavateľstva Lindeni boli pred niekoľkými dňami uvedené v Bratislave do knižného života. Aj keď knihy sú z rôznych literárnych súdkov, niečo predsa len mali spoločné – novinku Zuzany Šimekovej pokrstila jej mama, štvrtú knihy Richarda Pupalu zase jeho dcéra.

lindeni_101223

Debut Zuzany Šimekovej Krásni ľudia, ktorý vyšiel v lete minulého roka, sa zaradil medzi najpredávanejšie pôvodné tituly vydavateľstva Lindeni. Aj preto sprevádzalo vydanie druhej autorkinej knihy veľké očakávania. Román s poetickým názvom Ľudia nie sú stromy sa opäť venuje témami duševného zdravia a rovnováhy, hlavná hrdinka pracuje vo veľkom medzinárodnom korporáte, ako kedysi samotná autorka. Podľa jej slov je to však jediná podobnosť s jej životom.

1_lindeni_101223

Moderátorka Monika Nagyová, autorka Zuzana Šimeková s mamou a Kristína Svarinská .Photo Kristína Vlčková

Uvedenie knihy Ľudia nie sú stromy sa odohrávalo v príjemnom prostredí kaviarne Emil v Mirbachovom paláci a Zuzana poverila samotným aktom krstu osobu jej najbližšiu – mamu. Tá zaželala knihe veľa úspechov a pokrstila ju krásne farebnými listami zo stromov. Ukážky z knihy prečítala obľúbená herečka Kristína Svarinská. „Priznám sa, že v ostatnom čase knihy príliš nečítam, keďže musím čítať naozaj veľa scenárov. Ale na Zuzkinu knihu som si jednoducho čas musela nájsť!“ priznala sa slovenská herecká hviezda.

Richard Pupala je už etablovaný autor, všetky jeho predchádzajúce knihy sa dostali do desiatky najlepších kníh v najprestížnejšej slovenskej literárnej cene Anasoft Litera. Jeho štvrtá kniha Druhý čierny zošit je ďalšou zbierkou drsných poviedok s horrorovým nádychom, aj keď sám autor má radšej označenie strašidelné príbehy. Jeho najvydarenejším príbehom, ako sám uviedol, je jeho dcéra Terezka a práve ona Druhý čierny zošit pokrstila v Bukowski Bare domácou pálenkou. Krst moderoval známy komik a scenárista Tomáš Hudák, Richardov dlhoročný priateľ a kolega, ktorý si neodpustil otázku: „Prečo je Lindeni najlepšie vydavateľstvo?“ Richard Pupala s odpoveďou neváhal: „Lebo vydáva najlepších slovenských autorov!“

2_lindeni_101223

Richard Pupala s dcérou Terezkou. Photo Kristína Vlčková

Zdroj Lindeni, Albatros Media SK

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.