Ženy vyberajú auto hlavou, muži srdcom

Napísal AAA AUTO 04. december 2010

Myslíte si, že ženy sú rozhadzovačné a pri nákupe auta v autobazári minú nakoniec viac, ako plánovali? A viete, akým značkám najčastejšie dávajú prednosť?


Zatiaľ čo ženy pri výbere auta zaujíma spotreba paliva, praktické vlastnosti, prevádzkové náklady, či veľkosť kufra, pre muža je dôležitý predovšetkým výkon, výbava a imidž značky. Vyplynulo to zo štatistík spoločnosti Home Credit, ktorá poskytuje úvery na ojazdené autá. Typická žena teda navštívi autobazár, prejde si všetky možné varianty, nechá si vysvetliť podrobnosti a potom minie presne určenú čiastku na automobil. Muži často hľadajú akékoľvek prístupné informácie, sledujú televízne programy a snívajú.

V bazári tak za automobil obvykle nechajú viac než predpokladali. Nové auto je pre muža totiž splnený sen. „Medzi najobľúbenejšie značky žien patria Škodovky, hlavne Fabie. Veľa vodičiek si vyberá aj dizajnovo zaujímavé Peugeoty a Renaulty. Čo sa týka farieb, medzi ojazdenými autami je populárna strieborná. Je to veľmi praktická farba, ťažko na nej totiž odhadnete, ako dlho nebolo auto v autoumyvárke,“ hovorí Rudolf Krčmář, Country Sales Manager spoločnosti AAA AUTO Slovensko. Všeobecne veľký záujem je aj o vozidlá SUV, špeciálne u žien: „Dámy považujú autá typu SUV za bezpečnejšie ako sedany alebo hatchbacky, veľakrát je to pri návšteve autobazára ich prvá voľba,“ dopĺňa R. Krčmář.


Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.