Charlestonky

Art Déco reminiscencie ovplyvnili tak strihy tohtoročných spoločenských šiat, ako aj vzory materiálov... Ak chcete byť výnimočne in, oblečte si "charlestonky"!

>> Móda >> Aktuálne >> Charlestonky

Túto sezónu (podobne ako v tých predchádzajúcich) sa návrhári u plesových a spoločenských šiat inšpirovali predovšetkým minulým storočím: okrem charlestonovských strihov ponúkajú hlavne priliehavé typy šiat zvýrazňujúce tvar postavy (korzety, strečové kreácie), pričom k charakteristickým prvkom patria špagetové ramienka a rozmanité štóly. Dlhé šaty inovatívne siahajú len po členky a sukne sú bohaté, široké... ako vyžaduje tanec.

Dôležitou novinkou sú kožušiny a perie (pravé i syntetické): kabátiky z imitácie perziánu v zlatej a medenej farbe; perie ako boa šantánových tanečníc, ako zdobiaci prvok (saténové korzety doplnené volánovou sukňou s pásmi rajčieho peria) alebo ako samostatná odevná súčasť...
Z materiálov stojí v popredí sviežy hodváb a šifón s kvetinovým dezénom. V prípade jednofarebnej tkaniny treba vsadiť na overenú čiernu.

Aj túto sezónu slávi úspech gotický štýl (pre spoločenskú módu ako stvorený): priesvitné blúzky a čipky, a k nim dlhé, splývavé sukne alebo nohavice. Hitom sú však nohavice z velúrových usní (jemné ako ušľachtilá vlna) v kombinácii s hodvábnou blúzkou. No a milovníčky nohavicových kostýmov tiež nemusia prepadať panike - v prípade ne-tanečných spoločenských udalostí môžu zvoliť svoj obľúbený odev a zostávajú in.

Tip:
- Pri jednofarebných šatách sa odporúča zvoliť čo najrafinovanejší strih a doplnky.
- Pri čiernych šatách sa nekladie dôraz na tajuplnosť a výstrednosť, ale jemnosť a decentnosť.
- Aktuálne výstrihy sú hlboké, ale nie vyzývavé; t.j. pôvabne prekryté zvodným šifónom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.