4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň

Napísal Mária Halajová 15. november 2023

Inštitút Pantone vybral pre jeseň a zimu 2023/2024, ako jeden z popredných trendov, ohnivý odtieň Fiery Red. Výrazná červená, ktorá symbolizuje všetko od vášne, lásky až po nebezpečenstvo a zasahuje do našich vnútorných emócií, je dlhodobou stálicou večerného oblečenia.

Lenže ako ju začleniť do šatníka pre každý deň?

1.     V červenej od hlavy až po päty

Pre niekoho môže byť naozaj ťažké rozlúštiť, ktoré ďalšie farby dopĺňajú tento výnimočný odtieň červenej, a preto je úplne v poriadku zostať v blízkych odtieňoch energickej červenej od hlavy až po päty. Krásnou inšpiráciou je kampaňový look populárnej obuvníckej značky Deichmann, ktorý vsadil krvavo červené čižmy na pohodlnom blokovom podpätku do harmonického súladu s dennými šatami z úpletu nad kolená. Červené pančuchy a kabelka v tóne obuvi uzatvárajú celok absolútne nerušivo a kompaktne.

1_141123

Foto: Deichmann

2.     Rozbite to čiernou

Temperamentná a zmyselná červená a čierna sú ideálnym párom pre narušenie akejkoľvek pochmúrnej zimnej nálady. Či vsadíte na jednu alebo až dve veci v červenom tóne, je na vás. Môže to byť prvá a druhá vrstva horného oblečenia, alebo aj tretia - v podobe komfortného saka s dvojradovým zapínaním, kabáta či páperovej bundy. Ak vám typologicky energická červená v horných partiách nesvedčí, noste ju na nohaviciach alebo sukni, vrch kombinujte čierny.

2_141123

Foto: sako: Roman, šaty Hugo

3.     Extravagancia tlmená všednosťou

Túžite mať vo svojom bežnom šatníku aspoň jeden kúsok v extravagantnom sýtočervenom odtieni, no žiadna z vyššie uvedených možností vám nevyhovuje? Vezmite zo svojho šatníka to čo je absolútne najvšednejšie, nekonfliktné a nadčasové – džínsovinu, ktorá dokáže skrotiť akýkoľvek exces a farba pri nej napriek tomu nezanikne. Príjemnou “bežnosťou“ inšpiruje opäť Deichmann.

3_141123

Foto: Deichmann

4.     Červená ako doplnok

Nielen obuv, ale aj kabelky a tašky predstavujú rafinovaný spôsob, ako začleniť farebné trendy do každodenného šatníka bez toho, aby sa človek zaviazal ku komplikovaným a prešpekulovaným celooutfitom. Medzi inými taktiež talianska značka Patrizia Pepe ukazuje ako všestranné a hravé kabelky v tvare polmesiaca dokážu osviežiť skôr nevýrazné denné trenčkoty.

4_141123

Foto: Patrizia Pepe

Fiery Red sa rozhodne nemusíte báť. Je to síce farba silných emócií, ako pozitívnych, tak aj tých negatívnych, no je nezastupiteľnou farbou života - prebúdza životnú energiu a priťahuje úspech, podnecuje vášeň, vôľu a pôsobí proti únave. A to je presne to, čo človek počas bežného, pracovného dňa potrebuje! Stavte na silu farieb, fascinujte svoje svoje okolie, priťahujte k sebe úspech.

1 Komentár

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.