Valentínské pečenie

O afrodiziakálnych účinkoch čokolády vedeli už starí Aztékovia; v Európe sa uvedené účinky čokolády využívali napríklad na dvore Ľudovíta XV. Na "podozrení", že podnecuje milostné vášne a predlžuje život sa trvá dodnes...

recepty 030217

Čokoládový koláč
Náročnosť: ľahká príprava, vystačí na: asi 12 porcií, doba prípravy: asi 35 minút, doba pečenia: asi 30 minút

P O T R E B U J E T E:
Na cesto: 300 g horkej čokolády, 4 bielky
štipka soli, 250 g zmäknutého masla , 175 g cukru, 1 balíček Vanilkového cukru Dr.Oetker, 4 žĺtky, 1 zarovnaná KL instantnej kávy, 125 g hladkej múky

Ešte potrebujete: tortovú formu (priemer 26 cm) , elektrický ručný šľahač

P O S T U P:
1. Na prípravu cesta v kastróliku vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu.

2. Vo vysokej nádobe vyšľaháme bielky so soľou elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni dotuha. V mise vyšľaháme na najvyššom stupni maslo dohladka a postupne pridávame cukor, vanilínový cukor a žĺtky. Pridáme kávu
a rozpustenú čokoládu a krátko na najnižšom stupni zašľaháme. Opatrne vareškou vmiešame múku a sneh. Cesto nanesieme do vymastenej a múkou vysypanej formy a uhladíme. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 170 °C, teplovzdušná rúra: 150 °C, plynová rúra: stupeň 3, doba pečenia: asi 30 minút

3. Koláč necháme vo forme vychladnúť.

Tip: Podávame so šľahačkou a omáčkou z lesného ovocia.

Valentínske srdiečka pre zamilovaných
Ľahká príprava,doba prípravy: asi 40 minút , doba sušenia: asi 2 hodiny (1 plech), vystačí na: asi 30 kusov

P O T R E B U J E T E:
Na bezé: 3 bielky , 200 g cukru , 1 KL citrónovej šťavy , Farba gélová potravinárska červená Dr.Oetker

Ešte potrebujeme: 2 plechy na pečenie (30 x 40 cm), elektrický ručný šľahač, cukrárske vrecko so zrezanou trubičkou

P O S T U P:
1. Na prípravu bezé v mise vyšľaháme z bielkov a cukru elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni tuhý sneh. Zľahka vmiešame citrónovú šťavu a farbu. Cukrárske vrecko naplníme a na plechu vyloženom papierom na pečenie vytvarujeme srdiečka. Vložíme do predhriatej rúry a sušíme.

Elektrická rúra: 90 °C , teplovzdušná rúra: 60 °C , plynová rúra: stupeň 1
Doba sušenia: asi 2 hodiny (1 plech)

2. Srdiečka necháme vychladnúť. Čo je bezé? Ľahké chrumkavé cesto vyšľahané z bielkov na tuhý sneh. Cesto nepečieme, ale sušíme pri nízkej teplote v mierne pootvorenej rúre. Uchovávame v suchu.

TIP: Z bezé môžeme vytvarovať aj iné tvary, prípadne môžeme sneh zafarbiť ďalšími gélovými farbami Dr.Oetker a vytvarovať napr. písmenká.

Dúhová torta so srdiečkami
Stredná obtiažnosť , doba prípravy: asi 45 minút, doba pečenia: asi 40 minút, vystačí na: asi 12 porcií

P O S T U P:
Na cesto: 6 žĺtkov, 160 g cukru, 1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker , 6 bielkov , 150 g polohrubej múky , Farba gélová potravinárska žltá Dr.Oetker

Na náplň: 500 g zmäknutého masla , 350 g práškového cukru , 3 balíčky Vanilínového cukru Dr.Oetker , 100 ml vlažného mlieka , Farba gélová potravinárska ružová Dr.Oetker , Farba gélová potravinárska modrá Dr.Oetker , Farba gélová potravinárska zelená Dr.Oetker

Na ozdobenie: ½ balíčka Marcipánu Dr.Oetker , Farba gélová potravinárska červená Dr.Oetker

Ešte potrebujeme: tortovú formu (Ø 26 cm) , elektrický ručný šľahač , formičky na vykrajovanie v tvare srdiečok

P O S T U P:
1. Na prípravu cesta v mise vyšľaháme žĺtky s cukrom a vanilínovým cukrom elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni do peny. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a po častiach spoločne s múkou vmiešame do peny. Cesto zafarbíme žltou farbou a nanesieme do vymastenej a múkou vysypanej formy. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 170 °C, teplovzdušná rúra: 150 °C, plynová rúra: stupeň 3, doba pečenia: asi 40 minút

2. Korpus necháme vychladnúť.

3. Na prípravu náplne v mise vyšľaháme maslo s cukrom, vanilínovým cukrom a mliekom elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni dohladka. Polovicu náplne zafarbíme ružovou farbou. Druhú polovicu rozdelíme na dve časti. Jednu zafarbíme modrou farbou a druhú zelenou.

4. Korpus vyberieme z formy, položíme na podnos a dvakrát ho pozdĺžne rozkrojíme.

5. Modrú náplň nanesieme na spodný diel korpusu, prikryjeme druhým dielom a nanesieme zelenú náplň. Priložíme vrchný diel korpusu a zľahka pritlačíme. Povrch a strany torty potrieme ružovou náplňou a tortu odložíme do chladničky.

6. Na ozdobenie zafarbíme marcipán červenou farbou. Na pracovnej ploche posypanej práškovým cukrom vyvaľkáme marcipán pomocou váľka. Formičkami povykrajujeme srdiečka a tortu nimi ozdobíme.

TIP: Tortu môžeme ozdobiť podľa príležitosti zdobením Dr.Oetker.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.