Tipy na miešané kávové nápoje 5x inak

Prišiel čas objavovať nové trendy v príprave miešaných nápojov. Receptúru rôznych ľadových káv a drinkov pozná veľa ľudí, no prečo si neosladiť deň niečím novým, doposiaľ nepoznaným? Tradičná talianska značka skvelej kávy Caffè Vergnano prichádza s inšpiráciou...

1_cafe_vergnano

... na nezvyčajnú kombináciu chutí, s ktorou si príde na svoje každý milovník kávy. Leto v pohári si môžete vychutnať nielen v kaviarňach, ale aj vo vlastnej obývačke.

FREDDO ESPRESSO – pôvodom z Grécka

Espresso sa pomaly, ale isto stáva symbolom rutinných dní. Ľadová káva Freddo Espresso je tým pravým letným osviežením.

Ingrediencie:

●  60 ml espressa
●  ľad
●  20 ml tekutého cukru
●  šejker

Postup:

Pohár naplňte pár kockami ľadu. Ľad pridajte aj do šejkra, do ktorého nalejete 60 ml espressa. Pretrepte šejker, pokiaľ nie je studený, nalejte do pohára a máme hotovo! Pena neprekáža, práve naopak, pri Freddo Espresso ju považujeme za efektnú a chcenú.

Tip: Ak preferujete sladký nápoj, tekutý cukor pridajte do šejkra ako prvý. 

1_2_recept_0723

FREDDO ESPRESSO a FREDDO CAPPUCCINO

FREDDO CAPPUCCINO – pôvodom z Grécka

Osvieženie a intenzívna chuť – slová, ktorými možno opísať Freddo Cappuccino. Je to ľadová káva, ktorá si vyžaduje detailnejší, no nenáročný postup.

Ingrediencie:

●  60 ml espressa
●  ľad
●  tekutý cukor
●  80 ml polotučného vychladeného mlieka (1,5 %)
●  šejker cobbler

Postup:

Pomocou ľadu vychlaďte najprv pohár, stačia na to tri až štyri kocky. Pripravte si 60 ml espressa. Do nerezovej nádobky od blenderu* pridajte desať kociek ľadu a zalejte ich 80 ml vychladeného mlieka. Pomocou blendera vytvorte počas 50 sekúnd mliečnu penu, ktorá musí byť tekutá, nadýchaná a bez bubliniek. Medzitým v šejkri pripravte pretrepaním 60 ml espressa, kým je šejker studený. Prelejte do pohára s ľadom, mléčnou penu si však nechajte na záver. Tú pomaly nalejte na kávu ako poslednú. Použitím sitka na šejkri dosiahnete, že káva a mliečna pena zostanú oddelené.

* Pozn. Blender - profesionálny tyčový mixér 

FRESH RASPBERRY TONIC

Neviete sa rozhodnúť medzi malinovou limonádou a ľadovou kávou? Potom bude tento drink pre vás dokonalým kompromisom.

Ingrediencie:

●  10 ml malinového sirupu Monin
●  150/200 ml Kinley Tonic Water
●  30 ml espressa
●  čerstvé maliny
●  ľad

Postup:

Do pohára pridajte ľad, ktorý zalejete malinovým sirupom. Nasleduje tonik Kinley Tonic Water a zvyšok dolejete espressom. Posledným krokom je dozdobiť pohár čerstvými malinami. 

3_4_recept_0723

FRESH RASPBERRY TONIC a TIKI ESPRESSO

TIKI ESPRESSO

Tiki Espresso už svojím vzhľadom predstavuje exotiku. Vyskúšajte rôznorodosť chutí podčiarknutú pravým talianskym espressom.

Ingrediencie:

● 30 ml espressa
●  40 ml Martini Bianco
● 30 ml ananásového džúsu
● 20 ml mandľového sirupu
● plátok ananásu a zopár lístkov mäty
● ľad
● šejker Cobbler

Postup :

Pohár naplňte kockami ľadu. Do šejkra prilejte Martini, ananásový džús, sirup a pretrepte v šejkri. Nalejte do pohára. Zvyšok dolejte espressom. Ozdobte plátkom ananásu a pár lístkami mäty.

ESPRESSO TONIC

Espresso Tonic je letnou klasikou. Tento trendy nápoj si viete pripraviť aj doma, keďže zoznam prísad je celkom nenáročný.

Ingrediencie:

●  150/200 ml Kinley Tonic Water
●  60 ml espressa
●  citrónová kôra
●  10 ml tekutého cukru Monin
●   plátok citrónu
●   ľad

Postup:

Pohár naplňte ľadom. Citrónovú kôru a tekutý cukor pridajte podľa vlastnej chuti. Zalejte Kinley Tonic Water a espressom. Ak chcete, môžete pohár dozdobiť plátkom citrónu.

Všetci poznáme mojito, gin tonic či margaritu, no nie vždy v kuchyni nájdeme všetky potrebné ingrediencie. Caffè Vergnano ukazuje skvelý spôsob prípravy ľadových nápojov, ktorým si môžete spríjemniť nielen dovolenku, ale aj dni strávené v pohodlí domova. Elegantnú jednoduchosť drinkov pri ich príprave ocení aj začiatočník. Ostáva už len zapnúť kávovar, zobrať do ruky šejker a objavovať kávové tóny z novej perspektívy. Salute!

Možno vás zaujíma...

Caffè Vergnano je rodinná talianska kávová spoločnosť so sídlom v mestečku Santena neďaleko Turína. Ide o jednu z najstarších pražiarní kávy v Taliansku s koreňmi siahajúcimi až do roku 1882. V roku 2020 spoločnosť predala približne 7 000 ton kávy vo viac ako 90 krajinách sveta. Jej produktová ponuka pozostáva z prémiovej, vysokokvalitnej kávy, ktorá predstavuje talianske dedičstvo a autentickosť kávovej kultúry v celej svojej kráse.

Portfólio Caffè Vergnano na Slovensku pozostáva z tradičného espressa v rôznych zmesiach a baleniach, ako zrnková a mletá káva. V portfóliu sú aj kompatibilné kompostovateľné Nespresso kapsuly a tzv. E.S.E pody (káva balená v čajovom vrecúšku do pákových kávovarov).

Tajomstvo špičkovej kvality kávových zmesí pochádza z precízneho výberu najlepších pestovateľov kávy z celého sveta, pričom zrná sú vyberané a kupované priamo na mieste ich pôvodu.

Výber kávových zŕn vysokej kvality sa spája s bezkonkurenčnými skúsenosťami rodiny Vergnano. Produkcia kávových zmesí prebieha tradičným spôsobom s použitím pomalého procesu praženia. V závislosti od druhu kávových zŕn sa cykly pomalého praženia realizujú s použitím rôznych časov a teplôt, aby sa dosiahlo dokonalé praženie.

2_cafe_vergnano

Zmesi Caffè Vergnano nájdete v najlepších svetových kaviarňach, baroch a hoteloch a vo viac ako 170 obchodoch Caffè Vergnano 1882 po celom svete. Vďaka akvizícii spoločnosti Coca-Cola HBC si ju odteraz budete môcť vychutnať aj na Slovensku.

Zdroj foto: (c)Lenka Imrichová

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.