Ach tie diéty!

Mnohé z nás neustále prežívajú tak zvaný „jojo efekt“ a stačí len tak málo,  pevná vôľa, pravidelné stravovanie a zoznam vhodných potravín. Ak sa chcete skutočne zbaviť nadbytočných kilogramov, mali by ste sa držať potravín, ktoré vám pomôžu  a nie zhoršia situáciu. 

ilu_vaha_0917

Platí to aj pre potraviny, ktoré sú navonok zdravé, ale pri chudnutí skôr kontra produktívne.

- Začíname raňajkami. Mnohé z nás majú predstavu, že ak začnú ráno jesť, skončia s pojedaním až večer pred spánkom. Zo začiatku to tak aj vyzerá, ale dajte si čas, aby si váš organizmus a metabolizmus zvykol na pravidelný prísun stravy a uvidíte ten obrat, ktorý nastane s vaším chudnutím. Pri redukcii hmotnosti sa vyhýbajte cereáliám, pretože aj malé množstvo tejto potraviny obsahuje pre nás nežiadúce množstvo energie.

- Mliečne výrobky uprednostňujte s probiotickými látkami, ktoré sú prospešné pre našu črevnú mikroflóru. Vyhýbajte sa ovocným jogurtom a light výrobkom, obsahujú zahusťovadlá, v ktorých nie je obmedzený cukor. Zvoľte biele jogurty, acidofilné mlieka s nižším obsahom tuku, ale nie bez tuku, ako bolo spomenuté.

- Zelenina je vždy dobrou voľbou pre stravovanie počas celého dňa. Ovocie pri chudnutí je treba konzumovať opatrne. Vyhýbajte sa kompótom, sušenému ovociu, banánom, figám, ananásu a hroznu. Ovocie aj zelenina sú zdrojom vlákniny a minerálnych látok , ale ovocie navyše obsahuje monosacharidy, ktoré zvyšujú hladinu krvného cukru a náš organizmus ho nemusí spáliť.

Ako prílohu k mäsu zvoľte čerstvú alebo na pare pripravenú zeleninu, ak vám to nepostačuje uvarte si ryžu, ale celozrnnú. Jedlo pri diéte je najvhodnejšie pripravovať na pare s čerstvými bylinkami a menším množstvom soli. Ak sa neviete vzdať tuku, uprednostnite panenský olivový olej za studena lisovaný, ktorý neobsahuje zlý cholesterol a priaznivo pôsobí na naše zdravie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.