Tipy pre vašu dokonalú záhradu

Aj vy sa už po dlhej zime neviete dočkať tej chvíle, keď sa pustíte do záhradkárčenia a úprav vášho dvora? Táto jar nám zatiaľ veľmi nepriala a na sadenie či skrášľovanie záhrady a okolia domu sme si museli počkať. Leto je však pred dverami a tak veríme, že nás už nič nezastaví.

shutterstock_garden0721

Záhradu treba najprv ošetriť a venovať jej starostlivosť, na ktorú po zime čaká. Ak máte trávnik, mali by ste ho prevzdušniť a skultivovať. Následne si vyžaduje úpravy a samozrejme pravidelné polievanie, aby si zachoval peknú sviežu zelenú farbu. To však môže byť časovo aj finančne náročné, najmä ak nemáte vlastnú studňu. Svoj dvor si však môžete zariadiť aj praktickejšie. Na to máme výborný tip - záhradné platne, ktoré slúžia na úpravu terás, chodníkov, okolia bazénov či záhradných odpočívadiel. Na okolie domu sa zas výborne osvedčili betónové dlažby, ktoré možno zaťažiť vozidlami. Spoločnosť Leier Baustoffe SK má veľmi širokú ponuku tvarov, rozmerov i farieb, dokonca špeciálnych opracovaní na mieru, ktoré vás určite zaujmú. Ich povrch tvoria čisto prírodné materiály – od riečneho štrku až po mramorovú drvinu. Okrem estetiky však potešia aj svojimi praktickými vlastnosťami. Všetky prvky označené kvalitou KAISERSTEIN garantujú mrazuvzdornosť a odolnosť voči posypovej soli, vďaka čomu vám vydržia veľmi dlho, a to bez akéhokoľvek poškodenia. Sú tiež hydrofobizované, vodu odpudzujúce, čiže len v minimálnej miere nasávajú vlhkosť. Tým sa už priamo v procese výroby predchádza vzniku výkvetov. Pri bežných betónových výrobkoch sa povrchová voda dostáva do pórov dlažby a pri teplotách pod bodom mrazu narúša povrch či dokonca celú vnútornú štruktúru. Produkty Leier však odolávajú aj takýmto extrémnym vplyvom teploty.

Ako sa starať o vydláždené plochy?

Na rozdiel od trávnika, si vyžadujú len minimálnu pozornosť. Odporúča sa plochy vyčistiť dvakrát do roka - na jar a na jeseň. Bežne postačuje čistenie metlou a silnejším prúdom vody. Z platní a dlažieb označených symbolom kvality KAISER-clean sa škvrny odstraňujú mimoriadne jednoducho. Mach, riasy, tráva, lístie či dokonca masnota a olejové škvrny sa pri takejto úprave nedostanú do hlbších vrstiev dlažby a všetky fľaky sa dajú jednoducho umyť použitím vody a mydla. Okrem toho majú všetky výrobky s opracovaným povrchom jedno spoločné – sú nešmykľavé aj pri mokrom povrchu.

Záhrada ako celok

Okrem vydláždených povrchov s nestarnúcim vzhľadom môžete záhradu doplniť rôznymi plotovými, bazénovými či murovacími prvkami, ktoré ľahko a elegantne skombinujete. Je len na vás, či chcete rustikálny, historický alebo čistý moderný dizajn. Krása je v detailoch, a práve z toho sa budete tešiť zakaždým, keď vstúpite do svojej záhrady. Na záver nezabudnime na pestovanie a sadenie úžitkových či okrasných rastlín, ktoré dokonale dotvoria celý charakter dvora. Ak chcete rastlinami zahaliť múry, odporúčame využiť svahové prvky Leier. Ich otvorený spodok umožňuje rastlinám optimálne zakorenenie a bezproblémový rast, vďaka nízkej hmotnosti a rozmerom sa zas ľahko ukladajú do strmých terénov. Najväčším hitom sezóny sú však aj tento rok vysoké záhony, ktoré sú funkčné a zároveň veľmi estetické. Našim tipom je vysoký záhon Durisol, ktorý je veľmi variabilný, ľahko zmontovateľný a vydrží celé generácie, vďaka čomu vám každú sezónu ušetrí veľa námahy.

Okrem spomenutých tipov však v ponuke Leier nájdete množstvo ďalších záhradných doplnkov, ktoré výborne dotvoria charakter vašej záhrady. Viac informácií sa dočítate na leierprodukty.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.