Korene zla siahajú hlboko. Kto ovláda prokuratúru a súdy?

Letné dovolenky sa môžu začať. Nová kniha Dominika Dána Korene zla vychádza vo Vydavateľstve SLOVART a na pultoch kníhkupectiev ju čitatelia nájdu od utorka 4. júla.

Najúspešnejší slovenský autor detektívnych románov sa vo svojej dvadsiatej štvrtej knihe vracia do deväťdesiatych rokov. Oddelenie vrážd v Našom Meste je konfrontované s výpalníctvom, vydieraním a násilníckymi činmi podsvetia, ktoré sa stupňujú, keď Boss stráca kontrolu nad svojimi ľuďmi.

Ukážku z knihy Korene zla v podaní Martina Kaprálika si budú môcť naživo fanúšikovia vypočuť v stredu 12. júla o 18.00 na Magio pláži v Bratislave v rámci akcie Bestseller pod slnečníkom.

O knihe:

Vražda na druhom brehu je vyriešená, vrah je zatknutý, oddelenie vrážd si môže na svoje konto pripísať ďalší úspech. Dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou, no ako sa o pár dní ukáže, všetko je iba na chvíľu. Zranenie Viktora Prajsa je oveľa vážnejšie, než predpokladal, Tibor Hakl sa odpratal z mesta, no nie natrvalo, Boss stráca kontrolu nad svojimi ľuďmi. Krauz zisťuje, že veľký Boss sa neštíti vydierať aj bežných ľudí, začína sa jeho zlatá éra. Chosé dostane od Ivany nôž na krk, Krauz má svojich kamarátov z mladosti plné zuby. A do tohto chaosu príde vražda, jedna z prvých v podsvetí. Hrozia však ďalšie. Už sa nevraždí na druhom brehu, už sa vraždí na našom. Celé oddelenie vrážd sa mobilizuje a ide do boja s podsvetím, s ich vydieračskými, výpalníckymi, násilníckymi, chorými praktikami a s vraždami, ktorým v deväťdesiatych rokoch nebolo konca-kraja. Ako sa k nim postaví vtedajšia prokuratúra a súdy ovládané mocným mužom? Netušia.

O autorovi:

Dominik Dán sa viac ako dvadsaťpäť rokov zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúsenosti čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov. Všetky jeho predchádzajúce knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film. Audioknihy Dominika Dána z vydavateľstva Publixing môžete kúpiť na stránkach www.publixing.com alebo v každom dobrom kníhkupectve.

Časová následnosť príbehov:

Z osemdesiatych rokov

    Uzol (16.)

    Básnik (18.)

    Nežná fatamorgána (22.)

Z deväťdesiatych rokov

    Mucha (10.)

    Beštia (3.)

    Mucholapka (11.)

    Červený kapitán (6.)

    Krv nie je voda (21.)

    Popol všetkých zarovná (1.)

    Nehanebné neviniatko (2.)

    Na podpätkoch (14.)

    Jednou nohou v hrobe (20.)

    Cela číslo 17 (5.)

    Žiješ iba dvakrát (13.)

 Smrť na druhom brehu (23.)

 Korene zla (24.)

Po roku 2000

    Nevinným sa neodpúšťa (19.)

    Sára (4.)

    Hriech náš každodenný (7.)

    Knieža smrť (8.)

    Studňa (12.)

    Kožené srdce (15.)

    Kráska a netvor (17.)

    Noc temných klamstiev (9.)

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.