Švajčiarsko

Švajčiarsko je známa destinácia pre zimné športy, kde idú ruka v ruke najmodernejšie lanovky, upravené zjazdovky a samozrejme kvalitné služby.

Na rozdiel od rakúskych zimných stredísk sa švajčiarske zimné strediská nachádzajú vysoko nad údoliami, vo výškach okolo 1500 m.n.m.. Práve táto výška je zárukou dlhodobej kvalitnej snehovej pokrievky. Lyžuje sa v strediskách až do výšky 4000 m.n.m., čo je oblasť mnohých ľadovcov. Niektoré strediská ak sú Zermaat, Saas Free sú uzavreté pred automobilovou dopravou. Dopravuje sa tam potom individuálne z odstavných parkovísk elektromobilmi.

Popri lyžovaní, strediská ponúkajú ďalšie zimné aktivity: curling, korčuľovanie, lezenie po ľadovej skale, jazda na koni, snowbike a pod.. Táto oblasť ponúka neobmedzené lyžiarske terény, voľné zjazdovky a veľkokapacitné lanovky, rozprávkovú krajinu s romantickými mestečkami a dedinkami, ubytovanie s vysokým štandardom a k tomu dobrú stravu so švajčiarskymi syrmi.

Graubünden
je najväčší švajčiarsky kantón a nachádza sa priamo pri rakúskych hraniciach. Preslávili ho strediská zvučných mien St.Moritz a Davos, kvalitné pohodovejšie areály Scuol a Arosa, či veľkolepé rozsiahle areály Silvreta arena – Samnau a Flims Laax Falera.

Wallis
patrí medzi najznámejší švajčiarsky kantón na území ktorého sa nachádza 47 štyri tisícoviek a množstvo ľadovcov. Strediská sú maximálne exkluzívne a ekologické (Verbier, Zermatt a Saas Fee), vysoko položené strediská ako sú Grächen, Crans Montana a pod. si vychutnáte nerušené lyžovanie a termálne kúpele vám ponúkajú stredisko Leukerbad.
Na záver niečo pre kulinárov, táto oblasť ponúka kvalitné víno pestované v okolí Sionu a syry, ktoré dobré padnú k tomuto moku.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.