Bežné činnosti, ktorým sa vlastníci rodinných domov so záhradou nevyhnú

Bývať v rodinnom dome je stále veľmi obľúbené. Dokazuje to aj fakt, že v okolí veľkých krajských miest vznikajú satelity, kde sa vo veľkom buduje radová zástavba. Mať však rodinný dom a veľkú záhradu je veľká zodpovednosť. Pribudnú starosti, ale aj radosti, ktoré ľudia žijúci v paneláku nezažijú.

 

tehla dom ilu

Spiľovanie stromov

Súčasťou záhrad pri rodinných domov sú stromy. Či už sú to okrasné, alebo ovocné, je potrebné starať sa o ne (zastrihávanie, štepenie a pod.) Ak ale na záhradkách pri rodinných domoch máte vysoké stromy, je potrebné riešiť spiľovanie stromov. Bez potrebného vybavenia však spiľovanie vysokých stromov nedokážete praktizovať, preto buď si kúpte potrebné vybavenie, alebo si najmite firmu, ktorá vám spiľovanie stromov zabezpečí.

Zachytávanie dažďovej vody

Vlastníci rodinných domov a záhrad potrebujú riešiť aj zachytávanie dažďovej vody. Míňanie pitnej vody na polievanie záhrady by bolo plytvanie a z tohto dôvodu musia zachytávať dažďovú vodu. Na zachytávanie dažďovej vody sa používajú plastové sudy, poprípade betónové nádrže na dažďovú vodu.

Zabezpečovanie paliva na zimu

Takéto „starosti“ osoby žijúce v bytoch nemajú. Ľudia žijúci v rodinných domoch musia v dostatočnom predstihu (ideálne na začiatku leta) zabezpečovať palivo na budúcu zimu. Ak nemajú tepelné čerpadlá, nevyhnú sa zabezpečovaniu brikiet, uhlia, dreva alebo peletiek.

Čistenie odkvapov a fasády

Týmto činnostiam sa nevyhnú najmä po zime, kedy je potrebné najmä čistenie odkvapov. Na jar je zase dôležité čistiť sokel rodinného domu a balkóny. Čistenie fasády je tiež potrebné realizovať najmä na konci jari a na začiatku leta, kým nie je ešte tak horúco. Majitelia rodinných domov musia podnikať opatrenia, aby im fasádu neničilo hniezdiace vtáctvo, napríklad lastovičky, či belorítky.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.