Lákavý laminát (II.)

Mnohí si vyberajú laminátovú podlahu s predstavou, že takáto "drevená" podlaha bude vyžadovať len minimálnu údržbu a vydrží takmer všetko...

>> Móda >> Aktuálne >> Lákavý laminát (II.)

K prednostiam laminátovej podlahy pri porovnávaní s klasickou, drevenou podlahou je nižšia cena, tvarová stálosť a bezproblémová presnosť pri ukladaní. Pozitívom je tiež fakt, že laminát tvorí dobrú kombináciu s podlahovým vykurovaním, pretože výborne odvádza teplo do okolia.
Okrem toho: laminátová podlaha je zdravotne nezávadná a značne odolná voči poškriabaniu (ihličkovými podpätkami, pazúrikmi domácich miláčikov...) a nárazu (od nožičiek nábytku, koliesok stolov a stoličiek...). Slnečné lúče nevytvárajú na lamináte žiadne farebné zmeny a jeho horľavosť je natoľko nízka, že spadnutá cigareta by nemala zanechať žiadne vady na kráse.

Napriek všetkým uvedeným kladom odborníci odporúčajú správať sa k laminátovej podlahe akoby bola drevená, pretože:

- Ak do jej škár zatečie voda, hrozí riziko vydúvania a krútenia.
- Pravidelné vysávanie a vytieranie navlhčeným mopom s použitím slabého roztoku čistiaceho prostriedku na báze tenzidov alebo mydla zachová jej pôvodnú krásu.
- Pravidelné odstraňovanie kamienkov, piesku a iných drobných nečistôt významne posunie čas jej reštaurovania.

Odlišnosti:

- U laminátovej podlahy platí zákaz vstupu pre vosk a leštidlo, ktoré sú určené na pravé drevené podlahy, čím sa ušetria náklady na obnovu či kobercovú kamufláž.
- Pri poškodení laminátu vrypmi sa na rozdiel od drevenej podlahy nedostáva k slovu brúsenie, ale tmelenie.

Tip:
Uloženie laminátovej podlahy vyzerá nenáročne a láka domácich kutilov k sebarealizácii; niekedy však nie je dobré podľahnúť prvému dojmu... V prípade, že sa rozhodnete pre jeden druh laminátu do celého bytu, vyberte si najvyššiu kvalitu a nechajte materiál zabalený v miestnosti kde bude použitý aspoň dva dni, aby sa aklimatizoval. Vyplatí sa tiež investovať do nákupu podkladového materiálu, ktorý zabezpečí zvukovú izoláciu a zvýši užívateľský komfort.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.