Mentoring...

...je projekt určený ženám, ktoré by rady podnikali, alebo už aj podnikajú, no potrebovali by poradiť a pomôcť od skúsenejších a úspešnejších.

>> Móda >> Aktuálne >> Mentoring...

Projekt mentoring, ktorý má ženám uľahčiť vstup do sveta biznisu a ekonomickej samostatnosti, sa zrodil v Nemecku. Následne ho uviedli do života u našich českých susedov a zdá sa, ža aj na Slovensku má svoju budúcnosť.

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ženy túžia ekonomicky osamostatniť - od túžby po nezávislosti a sebarealizácii cez potrebu vyskúšať si vlastné sily až po nemožnosť nájsť si adekvátne pracovné miesto... A pretože začiatky nebývajú nikdy ľahké, zvlášť vo svete podnikania, vznikol projekt mentoring, ktorý začínajúcim podnikateľkám podáva pomocnú ruku. Je založený na odovzdávaní skúseností, dobrých radách a ochote pomôcť; to je vo svete neúprosného biznisu dosť nezvyčajná vec, a preto sa dá predpokladať, že aj samotný projekt je čímsi nezvyčajný - jeho osobitosť spočíva v tom, že ide o "čiste ženskú záležitosť": to znamená, že poradkyňami - mentorkami sú skúsené slovenské podnikateľky, ktoré sa zaviazali v určitom časovom úseku (približne troch mesiacov) venovať svoj čas a skúsenosti iným ženám - začínajúcim podnikateľkám. Mentorky si však spomedzi budúcich podnikateliek - mentee môžu vybrať. Mentee, teda záujemkyne o podnikanie sú ženy rôzneho veku, vzdelania a praxe (vrátane žien v domácnosti), ktoré sa rozhodli začať s podnikaním, alebo už podnikajú, no zatiaľ bez väčších úspechov a potrebovali by poradiť... istý čas navigovať.
Mentoring zahrňa diskusiu, poradenstvo a priame pozorovanie pracovného diania záujemkyňou - mentee vo firme mentorky (môže ísť o niekoľkotýždňový pobyt alebo pravidelné návštevy a trvalý kontakt).

Prax ukazuje, že ženy si vo svete biznisu dokážu rýchlo porozumieť a vedia v ňom uplatniť (v danej súvislosti pre mužov nepochopiteľný) princíp podpory a vzájomnosti. Práve preto je projekt mentoring koordinovaný výhradne ženami a určený výhradne ženám. Jediným úskalím fungujúceho projektu je zatiaľ "stará známa skutočnosť", že slovenské ženy sú pomerne málo aktívne a "strácajú sa" v starostlivosti o celú domácnosť a rodinu...

Vážené dámy, ak vás uvedený projekt zaujal a chcete sa o ňom dozvedieť viac, kliknite na stránku www.tcp.sk

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.