Máte poradcov?

Denná prax dokazuje, že nielen hlava štátu a veľkopodnikatelia potrebujú v oblasti financií a práva stálych odborných poradcov...

>> Móda >> Aktuálne >> Máte poradcov?

Kúpa, predaj, zmluvy, dohody, investície... Domnievate sa, že to zvládnete vlastnými silami?
Napriek všadeprítomným podvodom a podrazom (veľmi často dosť nízkej, nijak neprešpekulovanej úrovne) právne vedomie a ostražitosť mnohých z nás akoby zotrvali v embryonálnom štádiu; ešte stále si dostatočne neuvedomujeme, že serióznosť nie je v ľudských vzťahoch pravidlom, že pravda je "vec" ohybná, a že spravodlivosť je abstraktný pojem... A preto význam právnych poradcov stále rastie; vďaka správnym informáciam sa totiž možno úspešne vyhnúť súdnym sporom, finančným stratám, prípadne galejám nekonečnej komunikácie s úradníkmi... A šetriť "na právnikoch" sa v niektorých prípadoch naozaj nevyplatí - hlavne, ak riskujete stratu mnohonásobne vyššej sumy (prípadne i zdravia: slová "mňa z toho porazí" nemusia byť niekedy ďaleko od pravdy).

Okrem právneho poradcu začína rásť i význam (u nás zatiaľ nezažitého) finančného poradcu; ktorý pomáha svojim klientom zhodnotiť ich ťažko (či ľahko) zarobené peniaze. Jeho úlohou je zostaviť pre klienta investičné portfólio, ktoré bude odrážať znalosti z vývoja akciových a dlhopisových trhov, existujúcej ponuky finančných produktov (podielových fondov, sporenia, poistenia), ako aj znalosti zo zákonných úprav, ktoré umožňujú využívať najrozmanitejšie daňové úľavy. Poradca musí pri investičnom rozhodovaní vychádzať z konečného cieľa stanoveného klientom (napr. kúpa domu), pričom hodnotí (na zaklade príjmov a úspor klienta) reálnosť tohoto cieľa a nezabúda ani na opatrenia, ktoré pomôžu zvládnuť neočakávané udalosti.
Podľa odborníkov by mal finančné plánovanie využiť každý, kto má priemerný alebo vyšší príjem - zistilo sa totiž, že tí, ktorí zhodnocujú svoje peniaze na základe kvalitného investičného portfólia, majú niekoľkonásobne vyššie výnosy, ako tí, ktorí investujú na základe vlastného neodborného odhadu. Samozrejme, za služby sa platí (komplexné poradenstvo môže stáť niekoľko tisíc korún), podľa štatistík sa to ale vypláca.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.