Nebojte sa reklamovať!

Nenechajte so sebou zametať a žiadajte za svoje peniaze kvalitu! Týka sa to aj jedla: Ak si necháte predložiť hocičo, buďte si istí, že vám hocičo aj predložia.

Ešte stále je to u nás bežná vec: neokrôchanosť personálu, nízka úroveň a hygiena prestierania, pračudesné gumové dezerty, ktorých zmysel existencie sa nedá vystopovať, "ovocné" kokteily zo zafarbeného mlieka zriedeného vodou, presolené, obschnuté či studené jedlo... Kto by takejto ponuke odolal, však? No pokiaľ ste sa k nej už dostali, neznamená to, že musíte prehltnúť čo vám dajú a ešte za to aj zaplatiť. A nebojte sa dožadovať svojich práv s primeraným dôrazom. S dlhým nosom musí odísť ten, kto to zbabral!

1. Pokiaľ nie ste spokojní s kvalitou objednaného jedla, vzápätí ho reklamujte u obsluhujúceho čašníka alebo jeho nadriadeného. V žiadnom prípade sa nenechajte odbiť rôznymi výmyslami o neprítomnosti kompetentného pracovníka. (Ak tam zodpovedný pracovník naozaj nie je, a čašník vašu sťažnosť nevybaví, tým horšie pre celú prevádzku.)

2. Pri reklamovanom jedle záleží len na vás, či požiadate o novú porciu primeranej kvality, o celkom iné jedlo, alebo sa rozhodnete odísť bez zaplatenia toho, čo ste odmietli.

3. Pri reklamačných problémoch dajte podnet na prešetrenie Slovenskej obchodnej inšpekcii (preveruje statočnosť, kvalitu a hygienu predaja), Štátnej veterinárnej a potravinovej správe (dozerá na výrobu a zavedenie potravín do obehu) a Štátnemu zdravotnému ústavu (predstavuje potravinový dozor).

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.