Kreditná karta

Je mnoho situácií, ktoré vyžadujú náhle zvýšené výdavky... V takejto núdzi vypomôže okamžite (a bez nároku na odmenu) kreditná karta.

Kreditná (úverová) karta je čosi ako okamžitá peňažná infúzia v krízovom finančnom stave - umožní vám kedykoľvek získať od banky bezúročný úver na určité (presne stanovené) obdobie.

Ako sa stať majiteľom takejto "vymoženosti"? Požiadate v banke aby vám vysvetlili pravidlá "hry" pri držaní kreditnej karty a potom už stačí málo: Okrem bežného alebo termínovaného účtu v danej banke musíte mať ešte jeden účet - nazvyme ho obrazne "technický". Na tento účet sa budú presúvať peniaze. Ich množstvo závisí od vašej dohody s bankou. Ak sa napríklad s bankou dohodnete, že vám poskytne mesačne úver 20.000 Sk, v deň bankou stanovený musíte túto sumu zo svojho účtu banke vrátiť. Samozrejme, žiadna banka nie je charita, takže v prípade omeškania vás čakajú sankcie.

Kreditnou kartou, tak ako bežnou platobnou kartou, môžete platiť v obchodoch (bez poplatku) alebo vyberať peniaze z bankomatu (poplatky sú rovnaké ako u platobných kariet).
Ako pri všetkom, aj pri kreditných kartách je viac možností... Ak budete napríklad vlastniť zlatú úverovú kartu, získate aj určité výhody vyplývajúce z jej vlastníctva: poistenie na cesty do zahraničia, členstvo v klube, zľavy v hoteloch alebo autopožičovniach a pod.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.