Svetelný deficit

Ničí vám náladu zimný svetelný deficit a premenlivosť počasia? Vyskúšajte svetelnú terapiu, voňavé účinky santalového dreva a cvičenia pre krvný obeh.

>> Móda >> Aktuálne >> Svetelný deficit

Svetelný deficit, ktorý je daný stále kratšími dňami a dlhšími večermi, možno vykompenzovať umelým osvetlením; presnejšie povedané farebným svetlom, ktoré vylepšuje náladu a umocňuje pocit pohody.
Farebné svetlo vytvorí farebná žiarovka, ktorá môže mať buď matný povrch (vytvára mäkkšie, tlmené osvetlenie), alebo špeciálny reflexný povrch (zintenzívňuje farebný efekt). Inou alternatívou je farebné tienidlo (najlepšie sklenené, bez otvoru v hornej časti). Pre tých, ktorí majú problémy s dýchacími cestami, je vhodná soľná lampa ("na sviečku"), ktorá vydáva nielen príjemné svetlo, ale aj ionizuje vzduch.
Farby pre dušu a telo:
- Žltá dodáva energiu a zlepšuje pracovný výkon.
- Oranžová vylaďuje a povzbudzuje.
- Červená aktivizuje odvahu a apetít každého druhu.
- Zelená navodzuje pohodu, zmieruje.
- Modrá uvoľňuje, upokojuje, uspáva.

Zmeny počasia a nálada spolu úzko súvisia, to vieme dávno... Ako si možno pomôcť?
- Vyskúšajte upokojujúcu aromaterapiu: do misky s vodou dajte 20 kvapiek oleja zo santalového dreva a pomaly vôňu vdychujte (pokiaľ aplikujete aromaterapiu s pomocou sviečky, stačí 10 kvapiek).
- Urobte dychové cvičenia: vykloňte sa z okna (nie nad dopravnou tepnou!), zhlboka sa nadýchnite ústami a vydýchnite nosom; opakujte aspoň desaťkrát.
- Prejdite sa na čerstvom vzduchu: každý deň a za každého počasia.
- Ráno si dajte striedavú sprchu: 2 minúty teplá, 15 sekúnd studená, 2 minúty teplá...
- Líhajte si večer do postele v rovnakom čase: minimálne na sedem a pol hodiny (dostatočne dlhý spánok a pravidelný rytmus posilňujú nervový systém a celkovú odolnosť organizmu).


Pozri:
Zdravotné info

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.