Červené víno

"Liečivé" možnosti červeného vína sú väčšie, ako sme si doteraz mysleli a podiel mentálnej aktivity na duševnom zdraví človeka je už neoddiskutovateľný...

>> Móda >> Aktuálne >> Červené víno

Červené víno, ako sa zdá, odkrýva stále nové tajomstvá... Je všeobecne známe, že v primeranom množstve dokáže červené víno priaznivo pôsobiť na srdce a srdcovocievny systém, no postupne sa objavujú aj iné jeho prednosti: americkí vedci preukázali, že červené víno obsahuje látku, ktorá má pozitívny vplyv na ľudské bunky, zvyšujúc ich odolnosť voči radiácii a predčasnému poškodzovaniu. (Táto látka sa nachádza tiež v ovocí, zelenine a olivovom oleji.) Ich grécki kolegovia zasa zistili, že červené víno čiastočne neutralizuje škodlivé účinky fajčenia, pretože látky, ktoré obsahuje, znižujú ničivý vplyv fajčenia na artérie. Treba ešte dodať, že alkohol nachádzajúci sa vo víne nemá na "liečivé" účinky žiadny vplyv, takže abstinenti pijúci nealkoholické verzie vína majú z tohto vzácneho moku rovnaký osoh.

Vedecké tímy zaoberajúce sa Alzheimerovou chorobou (forma demencie) dospeli k jednotnému presvedčeniu: Pred Alzheimerovou chorobou chráni ľudský mozog aktivita!
Prišlo sa na to, že nezáleží na veľkosti mozgu, ale na spôsobe jeho používania - duševne zdraví, nadpriemerne inteligentní a vzdelaní ľudia majú totiž preukázateľne vyššiu mentálnu aktivitu (pričom merania ukázali, že aktivita ich mozgu je výraznejšia v predných mozgových lalokoch)...
Učiť sa, hrať sa a byť aktívny po celý život, je teda liek na duševnú výkonnosť a duševné zdravie pretrvávajúce do vysokého veku. Niektorí vedci ešte dodávajú - zabudnite na tupé sledovanie televízie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.