Mäsitá strava...

Patríte k tým, ktorí si nevedia zvyknúť na bezmäsitú stravu? Myslíte si, že kvôli zdraviu stačí zredukovať iba konzumáciu "červeného" mäsa?

>> Móda >> Aktuálne >> Mäsitá strava...

Úhľadne zabalené hydinové mäso, ktoré akoby priam vravelo - ja som zdravé ľahké biele mäso, vezmite si ma(!), môže byť časovanou bombou. Pochádza totiž z hydiny žijúcej v podmienkach, aké by ste neželali ani svojmu nepriateľovi: veľkochovná hydina od narodenia do smrti živorí na minimálnom priestore (bez možnosti hoci len roztiahnuť krídla), v hluku, v strese, bez prirodzeného svetla. Dôsledkom týchto podmienok je, že jednoducho zošalie (napáda sa navzájom v snahe požierať sa, klove si perie a pod.); šialené sliepky však nie sú toľko na očiach ako "šialené kravy", a tak sa o nich cudne mlčí.
Aby tieto úbohé tvory spomínané chovné podmienky prežili a dosiahli požadovanú ziskovú veľkosť, napchajú sa do nich rastové hormóny, syntetické vitamíny, antibiotiká, chemoterapeutiká atď. Všetky tieto "delikatesy" potom putujú na váš stôl.
Ešte v otrasnejších podmienkach (aj keď sa to dá ťažko predstaviť) žije hydina pre obchodníkov v zasľúbenej zemi - Číne. Lacné čínske hydinové produkty, ktoré zaplavujú slovenský trh (zväčša predávané pod záštitou "akcia") sú preto svojím "chemickým zložením" pre ľudské zdravie ešte nebezpečnejšie (a vzhľadom na svoju cenu určite prítomné v ponuke rôznych školských jedální a nemocníc)...

Chcete žiť zdravšie? Nedajte sa pri nákupoch nachytať cenou a obalom, podporujte prirodzený chov zvierat a ekologické hnutia, alebo sa staňte vegetariánmi.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.