Plastické operácie

Záujem o plastickú chirurgiu už nie je ani na Slovensku ničím nezvyčajným. Zdokonaliť svoj vzhľad pod skalpelom plastického chirurga skúšajú nielen známe osobnosti.

>> Móda >> Aktuálne >> Plastické operácie

K rozšírenosti plastickej chirurgie prispel určite aj fakt, že sa veľmi orientujeme na svoj vzhľad. Všade sa hovorí o tom, ako by sme mohli vyzerať lepšie, ako sa dá zmeniť naša postava k lepšiemu, čo všetko nás urobí krajšími. V takmer každom ženskom časopise nájdete tipy, ako byť krajšou, vyzývavejšou, pútavejšou. Po zmene k lepšiemu túži asi každá žena, ale aj nejeden muž.
Keď sa povie plastická chirurgia, väčšina ľudí si predstaví zväčšenie pŕs. Ale tento pojem zahŕňa oveľa viac. Vyhladenie vrások, odsávanie tuku, zväčšenie pier, korekcie nosa, uší, brady, operácie kŕčových žíl ....
O čo je u nás najväčší záujem? Chirurgička MUDr. Karovičová zo súkromného sanatória Pro Sanus: „Každá pacientka chce mať peknú postavu a k nej patria aj pekne tvarované prsia. V minulosti si dávali pacientky upravovať prsníky až vtedy, keď rodili, teda v trošku neskoršom veku. Ale v súčasnosti ženy rodia okolo 30tky, tak už v tej 25ke si dávajú urobiť operáciu prsníkov.“

Zákroky v plastickej chirurgii by sa dali rozdeliť do dvoch skupín:
Menšie zákroky – robia sa v lokálnom znecitlivení, a zo strany pacienta nevyžadujú zvláštnu prípravu, po ich vykonaní odchádza domov.
Patrí tu najmä odstraňovanie materských znamienok a kožných anomálií, korekcia jaziev, korekcie vrások na tvári, zväčšovanie pier, plastika nechtového lôžka.
Operácie vyžadujúce aspoň jednodňovú hospitalizáciu – robia sa v lokálnom alebo celkovom znecitlivení podľa typu operácie. Ide najmä o operácie nosa, prsníkov, výťahy tváre, blefaroplastika (odstránenie vrások okolo očí), liposukcia, korekcia brušnej steny.

Komplikácie
Aj plastická operácia je operácia ako akákoľvek iná. To znamená, že vždy môžu nastať nejaké komplikácie, či už počas operácie alebo po nej. Stopercentná istota neexistuje, výborné výsledky vo väčšine prípadov presviedčajú najmä tých, ktorí veľmi túžia po estetickej zmene..
Pooperačný stav, sprevádzaný najmä opuchmi a modrinami, ich len tak neodradí. Tie navyše po čase zmiznú a ostáva len želaný výsledok.
Chirurgovia sa vždy snažia všetko robiť tak, aby predišli možným komplikáciám Pred každou operáciou sa pacient podrobí konzultačnému vyšetreniu, kde sa dozvie podrobnosti o chystanom zákroku, o predoperačnej príprave, operačnom postupe a o tom, čo všetko musí dodržiavať v pooperačnom období. Takáto je informovanosť je veľmi dôležitá, lebo môže ovplyvniť výsledok zákroku.

Nové trendy
Aj zákroky a materiál v oblasti plastickej chirurgie podlieha zmenám, sú čoraz pokrokovejšie a vyspelejšie. Mnohé novinky z tejto oblasti sú veľmi zaujímavé. Pred časom napríklad aj na Slovensko prišla metóda vyhladzovania vrások, ktorá je už dávno obľúbená v krajinách na západ od nás. Je to používanie špeciálnych nití na vyrovnávanie vrások tzv. APTOS bez skalpela, ktoré sa zavádzajú pod kožu okolo očí, ale aj v iných oblastiach tváre na vyhladenie pleti, pričom sa záujemca vyhne chirurgickému skalpelu a dosiahne vynikajúci efekt. Najnovšou metódou je i tzv. lipofiling, ktorý využíva odobratie vlastného tuku, jeho spracovanie a aplikovanie do naplánovaných oblastí. Táto metóda je určená na zväčšovania pier, korekciu vrások, vypĺňanie nerovností a pod.
Aj v oblasti estetiky prsníka prichádzajú novinky. Dnes si už žena môže vyskúšať pomocou špeciálnych vonkajších meračov, ktoré si nasadí, ako bude vyzerať po operácii, ale získava aj iné vymoženosti. Jednou z nich je napríklad bezplatná operácia, nielen ak dôjde k poškodeniu implantátu, ale aj ak nie je žena s výsledkom spokojná, či by chcela implantáty zmenšiť alebo zväčšiť.
Možnosti plastickej chirurgie sa rozširujú aj na Slovensku a zvyšuje sa nielen kvalita spomínaných zákrokov, ale i záujem zo strany žien.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.