Zdravý organizmus

Veda nás neustále zaplavuje novými informáciami ohľadne vplyvu potravín na náš organizmus, pár zaujímavosti sme pre vás vybrali.

>> Móda >> Aktuálne >> Zdravý organizmus

Vitamín K
V priemere každá štvrtá žena v období menopauzy a muži starší 75 rokov trpia ochorením osteoporózav, ktoré je spôsobené nadmerným odbúravaním kostnej hmoty. Kosti strácajú pružnosť a stabilitu. Práve vitamín K je dôležitý pri tvorbe osteokalcia. Získať ho môžete, z mliečnych výrobkov, zeleniny a hydiny.

Koenzym Q10
Náš organizmus si čiastočne sám vyrába túto živinu a zvyšok získava z potravín (mäso, vajcia, zelenina a mliečne výrobky). Q10 dodáva energiu, posilňuje imunitu a zlepšuje funkciu srdca. Vekom sa jeho produkcia znižuje, preto je nutné ho dopĺňať.

Alergia
Ľudia, ktorí sú alergickí na peľ často reagujú podráždením na niektoré druhy jabĺk, vlašské alebo lieskové orechy, tí ktorí sú alergickí na trávu zase na strukoviny a rajčiny.

Čerešne
Hlavne tmavé odrody sú pre ľudský organizmus dôležité, pretože obsahujú vysoký obsah vápnika, draslíka, železa a pod. Hodnotné živiny podporujú stavbu kostí a zubov, preto sú vhodným ovocím pre deti.

Afrodiziakum
Naši predkovia už dávno vedeli, že ustrice a sleď je veľké afrodiziakum. Príčinou je prítomnosť zinku, ktorý sa v nich nachádza. Zinok sa vyskytuje napríklad aj v slnečnicových semienkach a tmavom mäse. Je dôležitý pre rast, rozmnožovanie a imunitný systém.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.