Hrozba estrogénu

Hormonálna antikoncepcia a znečistenie životného prostredia sú príčinou novej zdravotnej hrozby - estrogénovej dominancie.

>> Móda >> Aktuálne >> Hrozba estrogénu

Nadšenie z pozitívnych účinkov estrogénu na organizmus (choroby srdca, osteoporóza...) u väčšiny lekárov (zvlášť u nás) stále trvá, mnohí ale bijú na poplach - dochádza k estrogénovému "zamoreniu": Estrogén je totiž dôležitá súčasť hormonálnej antikoncepcie a jedna z príčin celkového znečistenia životného prostredia. V hre však nie je iba ženský organizmus, problém estrogénovej toxicity sa týka i mužov.

K obťažujúcim príznakom vysokej hladiny estrogénov v ženskom organizme patrí: zväčšenie a zmäknutie prsníkov, hrčky v prsníkoch, zadržiavanie vody a váhový prírastok, nevoľnosti a bolesti hlavy, pigmentové škvrny na tvári, silné alebo nepravidelné menštruácie, strata sexuálnej túžby, trvalá chuť na sladkosti, ukladanie tuku na bokoch a stehnách...
Tieto vyčerpávajúce potiaže sú však iba "vstupnou bránou" do sveta skutočných problémov, ako: rakovina prsníka, rakovina pohlavných orgánov, endometriáza (prerastanie sliznice maternice na okolité orgány), kvasinkové ochorenia, infekcie močových ciest, krčové žily...

U mužov má zvýšená hladina estrogénov za následok: rakovinu semenníkov, u chlapcov deformáciu pohlavných orgánov, výraznú redukciu spermií až neplodnosť, predčasnú ejakuláciu, zníženie sexuálnej túžby...

Čo môžete urobiť proti zahlteniu estrogénmi:
- Pri výbere hormonálnej antikoncepcie zvážte všetky jej varianty a poraďte sa s viacerými odborníkmi. Nikdy nedôverujte jednému názoru.
- Vyhýbajte sa stresu: ženský organizmus pod vplyvom stresu prestáva produkovať vyrovnávací hormón k estrogénu - progesterón.
- Nekonzumujte syntetické vitamíny a výživové doplnky.
- Nepoužívajte výrobky na báze chlóru: igelit, mikrotén, plasty, PVC, dezinfekčné a čiastiace prostriedky obsahujúce chlór.
- Nekupujte si šatstvo, ktoré teba čistiť chemicky v čistiarni.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.