Beh a 10 000 krokov denne? Zabudnite!

Napísal Kristína Chudá 30. máj 2024

Takto sa vďaka chôdzi dopracujete k sexi krivkám, jedna vec je kľúčová. Aj vy ste sa doteraz pri chôdzi sústredili len na to magické číslo 10 000 krokov? Je čas to zmeniť. Podľa odborníkov je jedna vec oveľa dôležitejšia a na ňu sa treba zamerať, pokiaľ chcete chôdzou zhodiť.

run_unsplash_22

Dopracujte sa k sexi telu v priebehu mesiaca

Každá z nás túži po krásnom tele a sexi postavičke. Počítanie krokov je veľkým trendom a beh, či rýchla chôdza sú tým, čomu podľahlo množstvo žien. Pritom 10 000 krokov je akási matra, ktorú chce každý dosiahnuť. Naozaj je však toto číslo najdôležitejšie, pokiaľ túžime vytvarovať svoje telo? Nie je to až tak celkom pravda.

Ak je redukcia váhy vašou prioritou, je dôležité sa zamerať na samotné tempo, v ktorého dôsledku sa vám aj zvýši srdečný tep. To je dôvod, prečo začne organizmus spaľovať rýchlejšie. Ideálne je sledovať si srdečnú frekvenciu. Tá by sa mala pohybovať na úrovni 100-120 tepov za minútu, podľa vášho veku. Ak ju dosiahnete, vhodné je urobiť okolo  5 000 – 7 500 krokov práve v danom tempe.

Vtedy je organizmus dobre zahriaty, naštartovaný a začína spaľovať skutočne efektívne. Dobrou správou teda je, že pokiaľ nepatríte medzi milovníčky fitka, práve takto si môžete celkom ľahko pomôcť ku krásnym krivkám.

Čo sa však týka konečného čísla to samozrejme závisí od vášho kalorického príjmu. Tu sa počíta so štandardom okolo 1500-1800 kalórií denne. Ideálne je urobiť si z toho príjemnú rutinu. Dobré je začať hneď ráno, pustiť si obľúbený podcast, či hudbu a sústrediť sa na svoje telo.

Na toto pri chôdzi nezabúdajte:

- Začnite jednoducho, postupne zvyšujte samotné trvanie na vyššiu úroveň.

- Ak nemôžete kráčať denne, vyhraďte si čas aspoň 3-krát týždenne.

- Vyhnite sa chôdzi hodinu po jedle.

- Dôležitá je správna technika, intenzita aj frekvencia chôdze.

- Sledujte si polohu, v ktorej kráčate: telo a ramená by mali byť  vždy a za každých okolností vystreté a brucho vtiahnuté.

Zdroj foto: Unsplash


https://www.mindbodygreen.com/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.