Fakty o ľuďoch, ktorí sa narodili v mesiaci lásky

Napísal Kristína Chudá 15. máj 2023

Hovorí sa, že na prvého mája treba pobozkať svoju lásku pod rozkvitnutou čerešňou, inak vám zvädne. To platí ako pre milencov, manželov tak aj pre rodičov s deťmi. Narodili ste sa vy alebo váš partner v máji? Blahoželáme! Máj je jeden z najkrajších mesiacov, kedy ste sa mohli narodiť. 

freepik_flowers_w_23

Akí sú teda májoví ľudia?

1. Letní ľudia

Máj je jarný mesiac na severnej pologuli, jeden z najteplejších jarných mesiacov tesne pred prichádzajúcimi horúčavami letných dní. Vo väčšine krajín pani zima už oficiálne povedala zbohom. Na južnej pologuli je máj príjemným jesenným mesiacom a ponúka úľavu od teplejších mesiacov.

Čo znamená „máj“? Názov tohto mesiaca vznikol od slova Maia. Maia bola grécka bohyňa a jej rímsky ekvivalent je Bona Dea. Maia bola považovaná za symbol jari a plodnosti, bola opatrovateľka detí, ktoré boli brilantné, ale aj šibalské.

2. Deň matiek

Okrem toho, máte v máji narodeniny, máj je sprevádzaný mnohými sviatkami. Akými? 1. Máj je dňom, kedy sa oslavuje jar, no v mnohých krajinách po celom svete ako aj u nás je spojený so sviatkom práce. V Írsku a Škótsku sú tieto slávnosti známe aj ako festival Beltane. Ďalším významným sviatkom je Deň matiek a oslavuje 12. mája.

3. Ich kameňom je smaragd a kvetom Konvalinka

Konvalinka symbolizuje sladkosť, nevinnosť a čistotu. Smaragd symbolizuje lásku a bohatstvo. Elegantný smaragd je teda májovým kameňom a má výnimočné vlastnosti. Vďaka svojmu živému a pozoruhodnému zelenému odtieňu sa smaragdy ťažia už od čias 300 rokov pred Kristom. Zdá sa, že Kleopatra mala pre kameň slabosť a použila ho vo svojom kráľovskom šatníku. Smaragd ničí negatívne energie a priťahuje hojnosť, harmóniu a lásku. Smaragd taktiež prináša inšpiráciu a poskytne uzdravenie, trpezlivosť, pravdu a múdrosť vo vzťahoch.

4. Sú to veľmi šťastní ľudia

Máte šťastie vo všetkom, na čo siahnete? Na „vine“ je máj. V májoví ľudia sa totiž narodili v mesiaci plnom lásky a šťastia. Ľudia, ktorí sa narodili v lete, sa považujú za šťastnejších ako tí, ktorí sa narodili v zimných mesiacoch.

5. Nočné sovy

Štúdia v časopise Sleep zistila, že tí, ktorí sa narodili na jar a v lete, pravdepodobne budú chodiť neskôr spať ako tí, ktorí sa narodili na jeseň alebo v zime.

6. Sú nepredvídateľní

Skutočnosťou je, že májoví ľudia sú proste nepredvídateľní. Keď sa výskumníci z Oxfordskej univerzity pozreli na záznamy z Národného štatistického úradu Spojeného kráľovstva, boli schopní prepojiť profesiu s mesiacom narodenia, no u májových stvoreniach sa im to až tak prepojiť nedarilo.

7. Sieň slávy

Tak ako aj v iných mesiacoch, aj v máji sa narodilo veľa vplyvných a úspešných ľudí ako Dwayne "The Rock" Johnson, George Clooney, Enrique Iglesias či Bob Dylan.

Zdroj foto: Freepik


https://www.lilbabycakes.com/blog/fun-facts-about-may-babies/

https://www.romper.com/p/8-fascinating-facts-about-may-babies-who-have-a-lot-going-for-them-9005449

https://www.fatherly.com/health-science/interesting-facts-may-birthdays-share/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.