Akí sú ľudia narodení v januári?

Napísal Kristína Chudá 15. január 2023

Január býva mesiac nových sľubov, predsavzatí či nových začiatkov. Ľudia, ktorí sa narodili v januári sú vyspelejší ako ich rovesníci a zodpovednejší. Sú to ambiciózni a pomerne praktickí ľudia, ktorí ale ťažko zdieľajú svoje pocity a ešte ťažšie vyjadrujú pred svetom emócie.

freepik_130123

Zdroj foto: Freepik

Akí sú teda ľudia, ktorí v januári prvý krát uzreli svetlo sveta? Aké sú ich prednosti?

1. Novoročné dieťa

Narodili ste sa pár minút po údere pól noci? Táto tradícia novoročného dieťaťa má svoj pôvod v starovekom Grécku, kedy bábätká narodené pár minút po pól noci boli znakom šťastia. Iste, má to aj iné benefity. Dieťa, ktoré sa narodilo ako prvé a to len pár minút po pól noci v novom roku, dostalo do vienka krásny finančný príspevok.

2. Zábava musí byť

Ľudia, ktorí sa narodili v januári, majú prirodzený zmysel pre humor a to najmä ak sú obklopení rodinou a mnohými priateľmi. So sarkazmom si totiž podali ruky. Humor je niečo, čomu prosto nemôžu odolať.

3. Sú vzorom pre ostatných

Januároví ľudia sú tak charizmatickí, že keď ich spoznáte, budete chcieť byť ako oni, a to vo všetkých smeroch. Sú to myslitelia a ľudia s filozofickou dušou. Poznajú skutočný význam sebakontroly a negatívne emócie nad ich osobnosťou nemôžu nikdy vyhrať.

4. Sú kreatívci

Štúdie z roku 2015 ukázali, že ľudia, ktorí sa narodili v januári či február sú viacej tvoriví a nápadití pri riešení problémov.

5. Lekári či účtovníci?

Je vedecky dokázané, že januároví ľudia budú lekári alebo účtovníci. Môžu byť aj realitnými agentmi, no možnosť je ozaj maličká.

6. Ich kameňom je granát.

Milujete vínovú farbu? V skutočnosti je to farba červeného granátu. Granáty symbolizujú mier, prosperitu a zdravie. Januároví ľudia sa teda podľa niektorých legiend môžu tešiť na "večné šťastie, zdravie a bohatstvo".

7. Milujú spoločnosť a hudbu

Januároví ľudia milujú spoločnosť, ľudí a život. A čo ešte? Bez hudby by neprežili ani deň, je ich inšpiráciou.

8. Tí praví vodcovia

Áno, januároví ľudia sú rodení vodcovia. Majú vlastný úsudok a neznesú, keď ich niekto začne podceňovať. Za každých okolností chcú byť tými, ktorí budú vytŕčať z davu.

9. Majú jedinečný pohľad na život a milujú čestnosť

Uprednostňujú inteligenciu, vedia odpúšťať, nenávidia obmedzenia akéhokoľvek druhu a vzbúria sa proti všetkému, čo má povahu záväznosti, aj keď sú zároveň ochotní rešpektovať tradície a autoritu. Sú to jedineční ľudia.

10. Nikdy neviete, čo si myslia

Často sa snažíte prísť na to, čo si januároví ľudia myslia? Nikdy nezistíte ich najhlbšie tajomstvá, pretože si ich nechávajú pre seba. „Januárčatá“, to je dokonalá kombinácia tvrdých, sarkastických, vtipných a ambicióznych ľudí a takých je skutočne málo.

Slávni a januároví

Martin Luther King Jr.Franklin D. RooseveltKate MiddletonEllen DeGeneres a Oprah Winfrey.

https://www.goodhousekeeping.com/life/g4981/january-baby-facts/?slide=15

https://zodiacthing.com/blogs/capricorn/11-unbelievable-traits-of-people-born-in-january

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.