Pes v rodine

Pes pôsobí na človeka pozitívne vo všetkých obdobiach života a je preukázané, že „psičkári“ patria medzi najzdravších ľudí.

>> Móda >> Aktuálne >> Pes v rodine

Súčasné štúdie dokazujú, že držanie psa môže človeku predĺžiť život až o 15%.Rôzne relaxačné metódy majú za cieľ dosiahnuť uvoľnenie, prekonanie stresu a práve pes pôsobí na človeka vo všetkých týchto aspektoch. Zároveň pes človeku dodáva pocit istoty a bezpečia.

V období stredného veku, keď ľudia často trpia kardiovaskulárnymi ochoreniami, je pes ideálny pre každodenný pohyb na čerstvom vzduchu.
„Venčenie“ za každého počasia podporuje odolnosť organizmu a posilňuje imunitný systém. Hľadenie miláčika vyvoláva pohodu majiteľa a zároveň znižuje krvný tlak. Pes má podiel aj na využívaní voľného času a pomáha človeku prekonať stres a samotu.

Choroba a staroba
Ľudia trpiaci nadváhou a diabetom, ktorí vlastnia psa, sú nútení udržiavať minimálny pohyb, ktorý pozitívne pôsobí na ich zdravotný stav.
Pes je schopný rozpoznať epileptický záchvat (tzv. auru), bez toho, že by prešiel špeciálnym výcvikom. Tí čo majú psov, veľmi dobre poznajú telepatické schopnosti svojich miláčikov, rozpoznať príchod členov rodiny domov. Psi sú pravdepodobne schopní rozpoznať aj iné poruchy zdravia ako sú hypoglykemickú kómu pri cukrovke alebo obehový kolaps.
Rôzne alergické ochorenia boli z jednou príčin, keď lekári neodporúčali mať psi pri deťoch. Americký vedci dospeli k názoru počas sedem ročného sledovania 500 detí vo veku od narodenia do siedmich rokov, že deti vychovávané v kontakte so psami sú menej ohrozené bežnými alergiami.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.