7 pravidiel detskej kráľovskej etikety! Áno, či nie?

Napísal Kristína Chudá 22. jún 2024

Či už „smrteľník“ alebo „urodzený“, každý dospelák by mal dodržiavať určitú etiketu slušného správania. Ale čo tí najmenší? Kráľovskí najmenší. Aké majú detstvo malé princezné či princovia? Plné bláznenia a hier alebo musia dodržiavať kráľovské pravidlá, ktoré sú často nezmyselné.

corona_king_22

Princ George sa narodil 22. apríla 2013 v nemocnici St Mary v Paddingtone v Londýne. Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015 taktiež v Paddingtone v Londýne a najmladší princ Louis sa narodil 23. apríla 2018. A ich detstvo? Deti sú deťmi, či sú z kráľovskej rodiny alebo sú deťmi nás „smrteľníkov“. Chcú sa hrať, skúmať, objavovať a šantiť. Ale predsa tie urodzené z kráľovského dvora musia dodržiavať isté pravidlá či etiketu, ktorá je často v skutku dosť nezmyselná. Aké sú to pravidlá?

1. Kraťase

Malý princ a veľký fešák George ako člen kráľovskej rodiny musel nosiť kraťase. Etiketa a tradícia v Británii malým chlapcom z vyššej spoločnosti neodporúča dlhé nohavice. Preto malí princovia nosia kraťase, a to aj v zime.

Totižto táto nezmyselná britská tradícia hovorí, že urodzený chlapec nesmie nosiť dlhé nohavice, kým nevyrastie, pretože dlhé nohavice nosili deti z chudobných rodín. „Nohavice sú vyhradené starším chlapcom a mužom, zatiaľ čo kraťasy sú spoločenským príznakom pre chlapčekov. Aj keď sa počasie mení, má sa za to, že chlapec v nohaviciach by bol považovaný za známku zlého pôvodu. Žiadny šľachtic hodný svojho mena, nieto člen kráľovskej rodiny po ničom takom netúži. Ani vojvodkyňa z Cambridge,“ vysvetlil odborník na etiketu William Hanson pre Harper Bazaar a dodal, že nohavice by si mal princ obliecť až v ôsmich rokoch.

Takže či je vonku -20 stupňov alebo plus 30 stupňov, princ George stále v kraťasoch. Úprimne, je to veľmi tvrdé pravidlo.

2. Nedotýkať sa!

Nikto, kto nepatrí do kráľovskej rodiny, sa ich nemôže dotknúť. Takže keby ste videli roztomilú Charlotte alebo fešáka Georga, Nesmiete ich ani pohladiť po hlavičke a ani im podať ruky.

3. Spoločenské hry

Princovia a princezničky nemôžu hrať ani Monopoly od roku 2008. Nemôžu ju hrávať, dôvodom je to, že hra je príliš nemorálna.

4. Spoločné cestovanie?

Ani nápad! Schválne, uhádnete prečo? Ide o veľmi striktne dodržiavané pravidlo. Členovia kráľovskej rodiny sa v žiadnom prípade nesmú na dlhšie cesty vydávať rovnakým prostriedkom. Ak by totiž došlo k nehode, nedotkla by sa celej rodiny. A teda, s kým by cestovali deti? Tiež zvlášť?

5. Spoločné stolovanie

Nikto nemôže pokračovať v jedení potom, ako skončí s jedlom kráľovná. Poznáme deti a často sa s jedlom hrajú. Takže, ak nemajú tempo ako kráľovná, budú hladné. Alebo? Od čoho majú služobníctvo? Čo oči nevidia, srdce nebolí a tak sa môžu poprípade najesť vo svojej izbičke.

6. Pitie čaju

Etiketa pitia čaju, túto etiketu sa deti taktiež učia pod prvého dňa, kedy začnú piť z hrnčeka. Je všeobecne známe, že kráľovská rodina si svoje čajové posedenia skutočne vychutnáva, a robí to so všetkou noblesou. Dáva si pritom záležať na správnom držaní čajovej šálky – uško by malo byť držané zhora palcom a ukazovákom a zospodu prostredníkom. Malíček by nemal byť použitý vôbec.

7. A plienky?

NIE! Táto zásada vám možno príde trochu zvláštna, avšak kráľovská rodina svojim potomkom nevymieňa tradičné detské plienky, na aké sme zvyknutí. Používajú totiž textilné plienky. Zlaté pampersky.

Až na týchto pár nezmyselných pravidiel, kráľovské deti sú deťmi. Sú usmiate a očká im hrajú huncútstvami a tak to má byť.


Zdroj:

https://www.babskeveci.sk/pravidla-kralovskej-rodiny/

https://www.vedelisteze.sk/galerie/niekolko-zaujimavych-ale-usmevnych-pravidiel-kralovskej-etikety-ani-ako-panovnik-nemozete-robit-vsetko

https://revue.idnes.cz/princ-george-kalhoty-dlouhe-kratasy-svatba-princ-harry-meghan-markle-1j4-/lidicky.aspx?c=A180521_123957_lidicky_zar

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-kralovske-rodiny/543601/princ-george-porusil-tradici-na-svatbu-strycka-harryho-oblekl-kalhoty.html

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.