Záručná doba

Plavky sú voľno časové športové oblečenie, na ktoré intenzívne pôsobí voda, chlór a slnko, preto materiál musí spĺňať kvalitatívne určité vlastnosti.

Plavky sú bežne vystavené veľkému mechanickému namáhaniu, pôsobeniu vody, slnečného žiarenia a chlóru. Materiál používaný na plavky je zmesou elastanových vlákien a Lycry.
Elastanové vlákna majú vysokú pružnosť a pevnosť, ale vplyvom pôsobenia svetla, chlóru, morskej vody a vyšších teplôt tieto vlákna starnú podstatne rýchlejšie.
Prostredie pláži a kúpalísk dokáže nekvalitným textíliám výrazne pozmeniť stálofarebnosť. Posudzovanie kvality stálofarebnosti je dobre zabezpečená medzinárodnými normami ISO. Podobne ak ide o poškodenie pružnosti, podšívky a ramienok je reklamácia opodstatnená.

Na plavky sa vzťahuje reklamačný poriadok, kde záručná doba na tovar je 24 mesiacov od predaja a v prípade uznanej reklamácie a pri oprave a úpravy tovaru je záručná doba 3 mesiace. Viac na www.soi.sk.

Oprávnené reklamačné závady
V rámci reklamácie sa najčastejšie zisťujú poškodenia:
- poškodenie elastanových vlákien, pružnosť výrobku na ploche, lemoch a ramienkach
- nevyhovujúca stálofarebnosť
- deformácia výstuhy podprsenky, deštrukcia pevných častí (plastové spony, vysunuté kostice)
- nekvalitné konfekčné spracovanie, strata ozdobnej potlače

Plavky zhotovené z kvalitného textilného materiálu je označený jedným textilným piktogramom, výrobky ktoré spĺňajú len niektoré požiadavky by mali obsahovať niekoľko piktogramov. Viac informácii o piktogramoch www.sotex.cz.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.