Sladký Silvester

Sladká bodka za koncom roka je asi najlepšie čo môžete urobiť. Skúste si s nami pripraviť niekoľko jednoduchých dezertov na sviatočný stôl.

Čokoládovo- ovsené štvorčeky
P o t r e b u j e t e: 60ml masla, 500ml cukru, 125ml mlieka, 5ml vanilkového extraktu, 5ml ovsených vločiek, 60ml lieskovo-čokoládovej nátierky (Nugeta)
P o s t u p: Maslom vytrite štvorcový 20,5cm pekáč. V panvici zmiešajte všetky prísady okrem vločiek a nátierky. Všetko zahrejte, aby sa roztopil cukor a povarte potom asi 1 minútu. Mimo Ohňa primiešajte vločky a nátierku, vylejte do pekáča a pred nakrájaním na kocky vložte na 20 minút do chladu.

Sladké košíčky s prekvapením
Košíčky zakúpite v polotovaroch, alebo si ich urobíte z lineckého cesta do formičiek na koláče. Postupne ich môžete naplniť krémom.

Vaječný krém (základ)
P o t r e b u j e t e: 500ml mlieka, 160ml cukru, 3 žĺtky, 60ml kukuričného škrobu, 30ml masla, 2ml vanilkového extraktu
P o s t u p: V panvici zahrejte mlieko, cukor a odložte. V mise vyšľahajte žĺtky a škrob, primiešajte 80ml mliečnej zmesi a odložte. Zvyšok osladeného mlieka priveďte do varu a prišľahajte do zmesi zo žĺtkov, vylejte do panvice a prudko šľahajúc povarte asi 1 minútu. Mimo ohňa prišľahajte maslo a vanilku, šľahajte, až je zmes jemne krémová. Nakoniec nechajte schladiť a potom naplňte košíčky.

Hruškový vaječný krém
Do horúceho mlieka pridajte 5ml hruškového brandy a do vychladnutého krému pridajte 3 PL posekaných, zaváraných hrušiek.

Ľahký krém
P o t r e b u j e t e: 250ml šľahačky, 250ml vaječného krému
P o s t u p : V mise najemno vymiešajte šľahačku a vaječný krém, nakoniec dochuťte 30ml likérom podľa svojho výberu.

Citrusové prekvapenie
P o t r e b u j e t e: 2l kvalitného bieleho vína, 2dl vodky, 750g kryštálového cukru, 2 pomaranče, 2 citróny
P o s t u p: Do vína nasypte cukor, na kolieska nakrájané pomaranče a citróny a nechajte štyri dni lúhovať. Potom všetko preceďte cez plátno, dolejte vodkou a nechajte vychladnúť.

Ananás v gine
P o t r e b u j e t e: 150g čerstvého ananásu, 200g kryštálového cukru, 2PL citrónovej šťavy, pól litra ginu
P o s t u p: Ananás pokrájajte na kocky, zasypte cukrom, zalejte 300ml vody a povarte 10 minút. Do mierne vychladnutej zmesi nalejte citrónovú šťavu a alkohol. Podávajte schladené v pohároch a slamkou.

Dobrú chuť!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.