V znamení Váh

Ľudia narodení v znamení Váh sú neprekonateľnými labužníkmi, čo mnohých z nich privedie ku kuchárskemu povolaniu alebo "kuchárčeniu".

Váhy jednoducho milujú jedlo; a vedia ho nielen vychutnať a oceniť, ale aj pripraviť. S danou láskou sa však zvyčajne spája sklon k obezite... Ale Váhy bývajú natoľko ješitné, že určitú hranicu nikdy neprekročia a silou vôle si radšej "odtrhnú od úst"... No v ťažkých chvíľach s veľkou pravdepodobnosťou nájdete Váhy v dobrých cukrárňach alebo drahých reštauráciách, kde neváhajú minúť veľké peniaze a zasýtiť svoj žiaľ vyberanými lahôdkami do prasknutia.

Váhy by sa mali vyhýbať "bublinkovým" nápojom, zvlášť alkoholickým. "Nesedia" ich tráviacej dispozícii a sekt ich navyše príliš rýchlo privádza do nálady bez zábran, v rámci ktorej nikomu a ničomu nedokážu povedať nie.

Jedlo pripravované špeciálne pre Váhy nemusí byť zložité, ale musí mať "chuťový šmrnc". Váhy vždy očarí chutné a zároveň nezvyčajné jedlo.

Vajcia plnené hermelínom /2 porcie/
P o t r e b u j e t e : 4 vajcia, 1 hermelín, 40 ml sladkej smotany, 20 ml vodky alebo ginu, sladkú papriku, cayenské korenie.
P o s t u p :
1. Na tvrdo uvarené vajcia rozdeľte na polovice a vyberte žĺtky.
2. Hermelín zbavte kôry a spolu so žĺtkami, smotanou a alkoholom ho rozmixujte do krémovej podoby.
3. Podľa chuti do krému pridajte papriku a cayenské korenie. Potom krémom naplňte polovice bielkov. (Ako ozdoba je pri takýchto jedlách vždy vhodná petržlenová vňať.) Podávajte so zľahka opečeným toustovým chlebíkom.


Dusený králik s gaštanmi /4 porcie/
P o t r e b u j e t e : králika s hmotnosťou cca 1.000g, 150g údenej slaniny, malú kapustu, 1 liter mäsového vývaru, 250g olúpaných jedlých gaštanov, korenie, pikantnú horčicu, rascu, soľ.
P o s t u p :
1. Mäso rozdeľte na porcie a slaninu nakrájajte na malé kúsky.
2. Umyté a vysušené porcie mäsa osoľte, okoreňte a natrite hrubou vrstvou horčice.
3. V hlbokom hrnci rozpustite slaninu, do rozpáleného tuku vložte kúsky mäsa spolu s jemne nakrájanou kapustou a opečte do zlata.
4. Opečené mäso s kapustou zalejte vývarom a 30 minút poduste na miernom ohni.
5. Pridajte gaštany a poduste ďalších 40 minút, kým všetko zmäkne. Hotové jedlo nakoniec ochuťte rascou.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.