Očné viečka...

...patria k najjemnejším častiam tváre, ktoré najrýchlejšie starnú a zároveň znášajú najväčšiu záťaž pravidelného denného líčenia...

>> Móda >> Aktuálne >> Očné viečka...

Vek a životnú únavu najčastejšie prezrádza zvädnutá pokožka okolo očí - je veľmi jemná a zároveň vystavená pravidelnej záťaži, t.j. líčeniu a výraznej mimike. Nemožno sa teda čudovať, že pozornosť žien (ale aj mužov) sa už v nižšom strednom veku upriamuje práve na túto oblasť tváre, so zámerom nechať sa chirurgicky vylepšiť.
Aj keď mnohým tváram dávajú vekom zmenené viečka osobitý výraz a kus pôvabu, kto túži predovšetkým po mladistvom vzhľade, nenechá sa odradiť a úpravu očných viečok bude chápať ako zásadný problém... Pre záujemkyne a záujemcov tohto typu a pre tých, u ktorých povisnuté očné viečka predstavujú funkčný problém, sú určené nasledujúce informácie.

- Úprava okolia očí patrí k najnáročnejším úkonom plastickej chirurgie. Preto je veľmi dôležité vybrať si správneho operatéra. V žiadnom prípade to nesmie byť začiatočník!

- Úprava očných viečok sa prevádza pri lokálnom umrtvení a trvá necelú hodinu. V prípade horného viečka sa odstraňuje okolo 15 mm široký pruh kože a tukový vačok nad vnútorným kútikom oka. Narezaný kruhový očný sval sa potom zošije jemným, vstrebávajúcim sa vláknom. Po operácii zostáva (pri kvalitne prevedenom zákroku) len malá, nenápadná jazva v ohybe viečka.

- Dolné viečko je možné upraviť obdobným spôsobom ako horné viečko, alebo pomocou lasera (transkonjunktiválne). Pri klasickej plastike sa dolné viečko nareže približne 1 mm od mihalníc a odstráni sa nadbytočný tuk, ako aj nadbytočná koža. Rez a množstvo odstraňovenej kože však musia byť presne vymerané; inak by sa mohlo stať, že dôjde k nepríjemnému pnutiu pokožky, alebo dokonca k odchlípnutiu viečka. Tým by sa vzhľad tváre nielenže nevylepšil, ale naopak, podstatne zhoršil.

- Transkonjunktiválna plastika dolných viečok sa zaobíde bez krvi a jazvičiek, pretože laserovým skalpelom sa vedie rez vnútrajškom viečka. Výhodou je nielen absencia jazvy, ale aj ľahší prístup k nežiaducemu tuku a možnosť odstrániť ho vo väčšom množstve. Sliznica sa po zákroku nezašije, iba zalepí. Nevýhodou je nutnosť celkovej narkózy, lebo oko treba chrániť špeciálnou kovovou šošovkou. Transkonjunktiválna plastika je tiež drahšia.

- Po chirurgickej úprave očného okolia patrí k nevyhnutnej rekonvalescencii: spánok vo vodorovnej polohe na chrbte, pravidelné obklady v niekoľkohodinových intervaloch a akceptácia (postupne miznúcich) opuchov. V prípade vydarenej operácie možno asi po mesiaci naplno vychutnať svoj nový vzhľad a korunovať ho zvyčajným líčením.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.