A` la Marilyn

Neudržiavané topánky, nechty a zuby patrili v časoch socializmu k hlavným identifikačným znakom geografickej príslušnosti. Dnes sú aktuálne extrémy.

>> Móda >> Aktuálne >> A` la Marilyn

Udržiavaný, primerane biely chrup bol na našom území ešte donedávna skôr výnimkou ako pravidlom. Znakom, ktorý signalizoval, že človek sa o svoj chrup aspoň ako-tak stará, boli zvyčajne čierne amalgámové "blomby" a vcelku príjemný dych. Časy sa však zmenili a neudržiavaný chrup, ktorý bol kedysi štandardom, sa stal vážnym estetickým a spoločenským handicapom ovplyvňujúcim dokonca aj kariéru... aby nie, veď aké kvality môže mať človek, ktorému nezáleží ani na tom, čo má v ústach...

Známy mantinelový prístup však, prirodzene, nemohol obísť ani "slovenské zuby" a tak sa na nás spoluobčania bežne zubia akýmsi "keramickým oplotením", ktoré má so vzhľadom reálneho chrupu asi toľko spoločného, čo počasie; alebo nám oči oslepuje intenzívna beloba v duchu filozofie "keď už, tak už". Že ani jeden z týchto extrémov na kráse nepridá, asi netreba zdôrazňovať... Z palety možných úprav chrupu a dostupných materiálov treba totiž vyberať veľmi citlivo; rovnako aj z palety odborníkov ponúkajúcich stomatologické služby.

Čo všetko možno urobiť pre pôsobivý úsmev a` la Marilyn Monroe?

Okrem toho najzákladnejšieho, t.j. pravidelného čistenia zubov minimálne dvakrát za deň, máte možnosť využiť služby ortodontických odborníkov a vylepšiť postavenie jednotlivých zubov fixným alebo snímateľným regulačným aparátom ("rovnátkami"); máte možnosť nahradiť "čierne miesta" svojho chrupu bielymi estetickými výplňami (dokonca s využitím počítačovej modelácie); máte možnosť vylepšiť tvar a postavenie zdravých zubov jednoduchšími alebo dokonalejšími (laboratórnymi) fazetami; no a v prípade, že už nie je možná menej radikálna alternatíva, máte možnosť využiť to, čo ponúkajú stále dokonalejšie keramické korunky a implantáty.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.