Chcete byť bez?

Chcete sa zbaviť dioptrií? Využite schopnosti excimerového lasera tretej generácie a zmeňte svoje okuliare či kontaktné šošovky na minulosť...

>> Móda >> Aktuálne >> Chcete byť bez?

Sen o líčení najpôsobivejšej časti tváre bez kontroverzného vplyvu kontaktných šošoviek či okuliarov možno naplniť vďaka operácii excimerovým laserom. Táto "medicínska pomôcka" uzrela svetlo sveta v Amerike. Pracuje na fotochemickom princípe, čo znamená, že pri operačnom zákroku uvoľňuje na rohovke molekulové väzby a odparuje tkanivo, čím sa docieľuje zmena zakrivenia rohovky; vďaka tejto skutočnosti sa upravuje sila lomivosti oka a jeho dioptrická chyba.

Zákrok excimerovým laserom sa vykonáva ambulantne a celkovo trvá 5 - 10 minút, pričom samotné použitie lasera trvá iba niekoľko desiatok sekúnd, v závislosti od počtu dioptrií. Keďže oko je pred operáciou znecitlivené, zákrok je bezbolestný.

Pri operácii excimerovým laserom tretej generácie sa podľa odborníkov možno spoľahnúť na presnosť lokalizácie zákroku - celý proces je riadený počítačom a pohyb oka je aktívne sledovaný. Zákrok excimerovým laserom je považovaný za najpresnejšiu metódu odstraňovania dioptrických chýb a pooperačné výsledky sú označované ako veľmi dobré.

Čo ešte treba vedieť?
- Operácia excimerovým laserom patrí k veľmi šetrným a hodí sa predovšetkým pre krátkozrakých ľudí, teda na korekciu mínusových dioptrií.
- Operácii predchádza kompletné očné vyšetrenie a špeciálne vyšetrenie rohovky, aby sa zistilo, či klient môže zákrok laserom podstúpiť.
- K predoperačným obmedzeniam patrí zákaz nosenia tvrdých kontaktných šošoviek (štyri týždne pred zákrokom), ako aj mäkkých kontaktných šošoviek (dva týždne pred zákrokom).
- Klient podstupujúci operáciu excimerovým laserom musí mať minimálne osemnásť rokov.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.