Rozjasňovanie...

...je spôsob líčenia, ktorý zvýrazňuje sviežosť - svetlými, jemne sa lesknúcimi plochami na tvári. Pozor(!), daná úprava nie je vhodná pre problémovú pleť.

>> Móda >> Aktuálne >> Rozjasňovanie...

Svieži, jasný vzhľad pokožky s "vlahým" akcentom je presne to, po čom túži pri pohľade do zrkadla každá žena. K vytvoreniu takéhoto efektu dokonalosti slúžia tzv. rozjasňovače. Pri ich používaní však treba dodržať niekoľko základných pravidiel:

1. Rozjasňovač nikdy nepoužívajte na problémovú pleť: mastnú, s vyrážkami, s rozšírenými pórmi, s jazvičkami a pod.
2. S rozjasňovačom zaobchádzajte mimoriadne úsporne, v opačnom prípade dosiahnete efekt nepríjemne sa lesknúcej "pubertálnej" pleti.
3. Pred použitím rozjasňovača aplikujte na pleť jemný peeling, ktorý pleť vyhladí, čo je základná podmienka pozitívneho výsledku.
4. Pri voľbe medzi rozjasňovačom na báze lesku a líčidlom s rozjasňujúcim efektom (mejkapom, púdrom, multilíčidlom...) si v prípade neskúsenosti alebo drobných chybičiek pleti vyberte druhú alternatívu.
5. Pri nanášaní rozjasňovača si môžete vybrať medzi možnosťami: a) stred čela, stredná časť nad hornou perou a brada; b) časť líc tesne nad lícnymi kosťami a spánky smerom k obočiu; c) vnútorný kútik oka, priestor pod obočím a stredná časť nad hornou perou. V žiadnom prípade sa nesnažte rozjasňovačom prekryť kruhy pod očami! Po nanesení rozjasňovača zvyšnú časť tváre upravte transparentným mejkapom alebo púdrom primeraného farebného odtieňa.
6. Rozjasňovače môžete používať tak pri dennej, ako aj večernej úprave tváre (večerná úprava však znesie i nejaký ten experiment a strieborné efekty...).

Tip: Vyskúšajte napríklad lesklý mejkap Fluide Illuminateur 01, Lancôme; rozjasňovací púder Illumination 03, Helena Rubinstein alebo strieborný lesk z radu Essentiels de Chanel.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.