Schudnite!

Napísal Kompliment® 30. marec 2012

Poznaj svojho nepriateľa – to platí aj v prípade chuti na sladké. Viete, v akých situáciách chuť na sladké prichádza? V ktorých hodinách a prečo? Poradíme, ako uhasiť hlad na sladké.


Urobte si malý test a naučte  sa ovládať svojou chuť na čokoládku a iné sladkosti. Aj nad závislosťou  na sladkom  sa  dá zvíťaziť! Zistite ako.

Kedy najčastejšie prichádza chuť na sladké? Ako jej predísť?

1) Keď mám hlad.
Odporúčanie: Jedzte pravidelne 3+2 jedlá denne a majte hlad pod kontrolou!

2) Som vyčerpaná, fyzicky alebo psychicky.
Odporúčanie: Plánujte si povinnosti a vyhýbajte sa stresovým situáciám, nepresiľujte sa. 

3) Keď sa nedostatočne vyspím.
Odporúčanie: Doprajte si čas na relax  a oddych pretože chute na sladké sa dostavia  najmä vtedy, keď sme unavení.
 

4) Jedávam cornflakesy, ryžové chlebíky, fit tyčinky, milkshaky, sušené ovocie, pizzu, pečené zemiaky, hranolky, bagety - teda potraviny s vysokým glykemickým indexom.
Odporúčanie: Vyvážte príjem živín – proteínov, tukov a cukrov a zmeňte jedálniček. Hodnoty glykemického indexu potravín nájdete na www.freshdiet.sk.

5) Okolo 4-tej hodiny mám chuť na niečo dobré, preto maškrtím.
Odporúčanie: Na olovrant dobre padne aj zelenina so syrom, či acidko. Vyjdite zo „sladkého“ stereotypu.


Staňte sa vnímavejší k sladkej chuti

Máme pre vás dobrú správu - chute na sladké môžete dostať pod kontrolu!
Tým, že sa začnete stravovať pravidelne a vyvážene rozložíte  rovnomerne príjem  energie a prijmete viac proteínov a vlákniny, zaženiete  sladké chute  a znížite  aj svoj pocitový prah na sladkú chuť.
„Vidíme to pravidelne na našich klientoch. Nielen, že chuť na sladké sa slabne, ale postupom času sa stanú vnímavejší k sladkej chuti. Napríklad pridať cukor do kávy  sa im už nežiada," hovorí Katarína Skybová.


-25 kilogramov za 4 mesiace!
Jedným prípadom za všetky je pani Hanka. Kvôli zlej životospráve a pravidelnému  jedeniu  sladkostí sa jej váha postupne vyšplhala až na 111 kilogramov. Po neúspešných pokusoch o chudnutie  sa obrátila na odborníkov z Inštitútu kompliment®,  kde sa naučila správne stravovať a vhodne kombinovať potraviny. 

„ Sama som bola  prekvapená, že som nemala potrebu sa prejedať, pretože som hladná  nebola a redukčný jedálniček  mi vyhovoval vo  všetkých smeroch vyhovoval. Čo ma však potešilo najviac bolo, že sa mi tak podarilo prekonať aj chute na sladké, ktoré som predtým nezvládala,“ hovorí Hanka.
Za štyri mesiace schudla pod vedením odborníkov o 25 kilogramov.„Som veľmi spokojná, mám lepšiu náladu a sladké mi už vlastne ani nechýba," dodáva.

Konzumácia sladkosti neprospieva  nikomu, nielen tým, ktorí  sa pokúšajú schudnúť. Cieľom by malo byť znížiť pocitový prah na sladké a zmeniť stravovacie návyky tak, aby bol jedálniček  pestrý a vyvážený. Zvýšený pomer konzumácie zeleniny, celozrnných výrobkov, mliečno-kyslých výrobkov a chudého mäsa urobí pre vás dobrú službu. Ak chcete schudnúť, vždy je potrebné vyberať si  vhodné potraviny a kontrolovať množstvo stravy, ktoré denne zjete.  Potraviny, ktoré sú vhodné na chudnutie a odporučené denné množstvá, nájdete v našej knihe FRESH diet.  Rovnako ako aj  redukčné jedálničky a chutné recepty.
" Pri chudnutí sa musíme cítiť komfortne a diéta by nás nemala obmedzovať.  Pri redukčnej diéte preto upravujeme jedálniček chudnúcich  tak, aby sa staré  chute  strácali a klienti nestrádali bez potravín, ktorých sa predtým nevedeli vzdať,
a darí sa nám to!“,
uzatvára Katarína Skybová z Inštitútu redukcie  a prevencie nadváhy kompliment®.

foto: Kompliment®

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.