Kozmetické tipy

Napísal femme, Dermacol 22. máj 2024

V každom veku je potrebné  starať sa o svoju pleť. Podľa typu pokožky si môžete vybrať z množstva pleťovej kozmetiky, preto je rozhodovanie ťažké. Ste si na 100­% istá,  aký typ pleti máte?

freepik_women_faces_524

Skúste si spraviť, rýchly „domáci“ test na určenie vašej pokožky. Postačí vám čistý papierový obrúsok, dôkladne očistená a vysušená tvár, na ktorú po hodine priložíte a pritlačíte obrúsok. Podľa mastných máp, ktoré zostali na papieri spoznáte svoj typ pleti.

- Normálna pleť: Slabé mastné stopy v oblasti čela, nosa a brady.

- Zmiešaná pleť: Výrazne mastné škvrny v T-zóne (čelo, nos, brada).

- Suchá pleť: Bez mastných škvŕn.

- Mastná pleť: Takmer celý mastný obrúsok.

Zmiešaná pleť
Tento typ pleti sa vyskytuje najčastejšie a starostlivosť je náročná podobne, ako pri mastnej pleti. Mastné partie sa nachádzajú v T-zóne, suché miesta na krku, hornej pere, lícach a viečkach. Pri čistení a výžive sú vhodné minerálne vody a hydratačné emulzie. Neodporúčajú sa olejové mejkapy.

Mastná pleť
Každá z nás, ktorá je „majiteľkou“ tohto typu pokožky, sa dennodenne stretáva niekoľkými problémami. Pleť je lesklá,  charakteristické sú rozšírené póry na  pokožke, ktoré sa nadmernou produkciou mazu často upchávajú. Následkom čoho  vznikajú uhry a malé vriedky. Pokožka je hrubšia, vyžaduje si väčšiu  starostlivosť , nakoľko má tendencie k znečisťovaniu.  Na druhej strane je tento typ výhodou v neskoršom veku, pretože pleť je hladká a bez vrások.
Starostlivosť:Pravidelné čistenie u kozmetičky,  nepodceňovať zanášanie pórov, ktoré pri zápaloch môžu prerásť do vzniku akné. Odporúčajú sa jemné hydratačné krémy so zmatňujúcimi čiastočkami, mejkapy s antibakteriálnymi prísadami.

NÁŠ TIP

Ak hľadáte make-up, ktorý krásne zjednotí pleť, skoriguje nedokonalosti a pritom bude pôsobiť sviežo a prirodzene, novinka od Dermacol vás určite poteší. Hyaluron make-up & serum s kyselinou hyalurónovou poskytne vašej pleti všetko, čo potrebuje k dokonalosti.

Nový Hyaluron make-up & serum je ideálnou kombináciou ošetrujúcich ingrediencií používaných v pleťovej starostlivosti a sofistikovanej textúry, ktorá sa postará o vizuálne dokonalú a zamatovo hebkú pleť. Stredne krycí make-up s obsahom kyseliny hyalurónovej a ľahkých nemastných olejov má tekutú, no bezvodú textúru. Na pleti tak pôsobí veľmi prirodzene a zároveň má dlhotrvácny efekt. Make-up s SPF 10 je vhodný pre všetky typy pleti bez ohľadu na vek. Predáva sa v štyroch odtieňoch – PALE, NUDE, SAND a TAN.

Kryje ako make-up

Hyaluron make-up & serum vytvorí na pleti jemný film, ktorý farebne zjednotí jej tón, prekryje nedokonalosti a skrášli ju už v jedinej vrstve. Vďaka zloženiu bez obsahu vody a vysokému podielu pigmentov sa postará o dlhotrvácne krytie so  zamatovým finišom. Tekutá textúra make-upu sa na pleť jednoducho aplikuje pomocou pipetky a v prípade potreby ho môžete vrstviť. Pred každým použitím make-up dobre pretrepte.

Ošetruje ako sérum

Výnimočné zloženie s kyselinou hyalurónovou, vitamínom E, avokádovým a ricínovým olejom, perfektne hydratuje pleť, zlepšuje jej elasticitu a pôsobí antioxidačne. Kyselina hyalurónová vypĺňa drobné vrásky a dodáva pleti pestovaný  a šťavnatý vzhľad. Make-up sa neusádza vo vráskach a je vhodný aj pre zrelú pleť. Zároveň redukuje viditeľnosť pórov a prebytočný kožný maz.

dermacol_220524

Hyaluron make-up & serum, Dermacol  - 11,99 eur/25 g

Ilustračné foto: Freepik

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.